Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie meblowe - zadbaj o klimat własnego domu

AS

By wnętrze miało klimat, nie wystarczy dobrać odpowiednie wyposażenie. Ważne, żeby je także wyeksponować – rzuć na nie właściwe światło. Z nagrodzonym Diamentem meblarstwa 2021 systemem LOOX 5 od firmy Häfele operowanie nastrojem w domu staje się proste i intuicyjne.

Zadbaj o klimat własnego domu
Zadbaj o klimat własnego domu
Hafele

Oświetlenie meblowe to sposób nie tylko na zwiększenie funkcjonalności i ułatwienie codziennego życia, ale też nadanie wnętrzu niepowtarzalnego nastroju. Światło wydobywa piękno mebli i pozwala z nich w pełni wygodnie korzystać. System LOOX 5  oferuje łatwe w montażu, modułowe rozwiązania o niewielkich wymiarach, umożliwiające dostosowanie oświetlenia do każdego projektu wnętrza.

.
.
Hafele

Jak tylko sobie życzysz

Każda przestrzeń domu wymaga innego podejścia do oświetlenia. Szeroka gama wymiennych elementów systemu LOOX 5 zostawia przestrzeń na pełną pomysłowość. Światło włączyć możesz na mnóstwo sposobów, dzięki bogatemu wyborowi przełączników – od klasycznych on/off, przez ściemniacze, czujniki ruchu i przełączniki sensorowe, po sterowanie radiowe, z poziomu aplikacji Häfele Connect.

System LOOX 5 oferuje też szeroki wachlarz opraw, pozwalających na oświetlenie dowolnej powierzchni. Są wśród nich oprawy wpuszczane i nawierzchniowe, cokołowe, elastyczne, montowane na powierzchni, oświetlające krawędź szkła, a także profile aluminiowe i taśmy LED. Tak szeroki wybór zadowoli każdego projektanta wnętrz i spełni jego wyobrażenia o oświetleniu meblowym w domu.

.
.
Hafele

Wystarczy, że podłączysz

Nie potrzebujesz elektryka, by cieszyć się profesjonalnym oświetleniem meblowym. Prosty i szybki montaż wynika z inteligentnego systemu Plug-and-Play ze zrozumiałą kolorystyką wtyczek i gniazd, która wyklucza jakikolwiek błąd. System LOOX 5 został doceniony za łatwość montażu, która umożliwia projektowanie w dowolnej konfiguracji. Efekt jest piorunujący. Wykorzystanie oświetlenia meblowego sprawia, że wyposażenie wnętrza ożywa, a przestrzeń zyskuje dodatkowy wymiar.

.
.
Hafele

Patrz, oglądaj, przyglądaj się

Richard Kelly, pionier planowania oświetlenia, wyróżnił w latach 50. trzy rodzaje światła – do patrzenia, oglądania i przyglądania się. Firma Häfele rozbudowała tę teorię. System LOOX 5 spełnia jeszcze inne, zróżnicowane funkcje, czyniące z oświetlenia narzędzie do aranżacji w meblach i całym pomieszczeniu. Oświetlenie funkcyjne pozwoli oświetlić na przykład blat roboczy w kuchni lub umywalkę w łazience. Oświetlenie nastrojowe podkreśla kontury i ułatwia orientację w przestrzeni. Oświetlenie punktowe o małym kącie świecenia pozwala wyeksponować ciekawe obiekty. Korzystanie z wszystkich tych funkcji łącznie pozwala stworzyć naprawdę piękne efekty. Każde pomieszczenie inaczej wykorzystuje oświetlenie funkcyjne, nastrojowe i punktowe.

.
.
hafele

Kuchnia

W kuchni światło jest szczególnie ważne. To tu przygotowuje się posiłki, ale też spędza czas w gronie bliskich. Funkcjonalność jest tu na pierwszym miejscu. Najważniejszy w kuchni jest blat roboczy. Wymaga on szczególnej uwagi przy rozplanowaniu oświetlenia. Jeśli planujesz ciemny, błyszczący blat, potrzebować będziesz mocniejszego i liniowego źródła światła – by wystarczająco oświetliło powierzchnię, a jednocześnie nie odbijało się od niej. Blat jaśniejszy i matowy, na przykład wykorzystujący jako materiał drewno, ma mniejsze wymagania.

Równie istotna jest barwa światła – najlepiej by było ono neutralne, by odzwierciedlało kolory żywności i pomieszczenia. Ze względu na praktyczność warto rozważyć uruchamianie oświetlenia blatu przełącznikiem sensorycznym – na przykład poprzez przesunięcie grzbietem dłoni pod czujnikiem, ukrytym w szafce nad blatem. Takie rozwiązanie oszczędza czas i pomaga utrzymać czystość. Poza oświetleniem funkcyjnym, w kuchni świetne zastosowanie znajduje światło punktowe, oświetlające wnętrze przeszklonych witrynek oraz nastrojowe – czyniące z nieużywanej kuchni przytulny kącik na spotkania i rozmowy. Wszystkie komponenty umożliwiające taką grę światłem znajdują się w systemie LOOX 5.

.
.
Hafele

Salon

Oświetlenie salonu to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to zmienia swój charakter wielokrotnie w ciągu dnia w zależności od pory i nastroju domowników. By nadążyć za tymi zmianami, warto zdecydować się na system umożliwiający sterowanie barwą i natężeniem światła. Przy pomocy aplikacji Häfele Connect wszystkie ustawienia systemu LOOX 5 w całym domu dostępne są na wyciągnięcie ręki. Bez odrywania się od obecnego zajęcia można przyciemnić lub zmienić barwę oświetlenia w salonie, dostosowując je do aktualnego nastroju i chwilowej potrzeby. Największy udział ma w salonie oświetlenie nastrojowe i punktowe, umożliwiające podkreślenie ozdobnych elementów wyposażenia wnętrza. Światło funkcyjne pozwoli stworzyć w pomieszczeniu miejsce na czytanie książki bądź na przykład grę z najbliższymi.

.
.
Hafele

Sypialnia

Rozproszone światło czyni z sypialni pomieszczenie przytulne i przynoszące ukojenie po całym dniu. Ważne, by oświetlenie miało odpowiednią temperaturę – najczęściej ciepłą, w granicach 2700-3200 K, która zapewni senny nastrój i nie zakłóci odpoczynku. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie w sypialni elastycznej taśmy LED, zapewniającej równomierne, liniowe oświetlenie nastrojowe. Taśma RGB pozwoli dowolnie stylizować wnętrze. Oświetlenie funkcyjne w sypialni zapewnia lampka nocna. W ofercie systemu LOOX 5 znajduje się wiele opraw z elastycznym ramieniem, pozwalającym dostosować kąt padania światła – świetne rozwiązanie, by poczytać wygodnie przed snem, dostosowując natężenie światła oraz ładując telefon poprzez wbudowany port USB.

.
.
Hafele

To się w domu nie mieści!

System LOOX 5 umożliwia oświetlenie przyjemnym, wysokiej jakości światłem każdej przestrzeni – także tej narażonej na wilgoć czy złe warunki pogodowe, jak łazienka, taras czy... cokolwiek innego! Wykorzystanie jednego systemu dla oświetlenia całego domu zapewni niezawodność i wygodę sterowania światłem przy pomocy jednej, intuicyjnej aplikacji. To rozwiązanie dla inteligentnego domu, nadążającego za technologicznymi rozwiązaniami ułatwiającymi – i uprzyjemniającymi – codzienność.

.
.
Hafele

Dom z klimatem

Omówione przykłady wykorzystania systemu LOOX 5 są tylko propozycją. Dzięki różnorodności, kompatybilności i prostocie montażu znajdziesz własne rozwiązania, nadające Twojemu domowi niepowtarzalny klimat, oddający Twoją osobowość. System dzięki swoim niewielkim wymiarom i nieskomplikowanej konstrukcji nie narzuca ograniczeń,. Pozwala to szukać nowych sposobów na reżyserowanie światłem w domowych wnętrzach. Odkryj swój sposób na kierowanie nastrojem w Twoim domu i wprowadź go w życie z systemem LOOX 5 od firmy Häfele.

.
.
Hafele
    Więcej o:

Skomentuj:

Oświetlenie meblowe - zadbaj o klimat własnego domu