Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znani ilustratorzy wspierają akcję PCK Bardzo Dobre Maniery

red.

Polscy ilustratorzy stworzyli unikalną serię podkładek.

Bardzo Dobre Maniery to akcja PCK mająca na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci. Rozwija się dynamicznie - uczestniczy w niej już ponad 40 restauracji z 21 miejscowości w całej Polsce. Na czym polega?

Opiera się o zasady restauracyjnego savoir-vivre'u. Gdy będąc w lokalu wspierającym Bardzo Dobre Maniery,po skończonym posiłku ułożymy sztućce w krzyż przypominający znak PCK, damy sygnał, że za pośrednictwem restauracji chcemy przekazać symboliczne 5 zł. Otrzymujemy do podpisu deklarację-cegiełkę. Pieniądze trafiają do PCK, a stamtąd do wybranych stołówek szkolnych i świetlic.

Akcję wspierają polscy ilustratorzy i rysownicy, którzy stworzyli unikalną serię podkładek-kolorowanek ze skrzyżowanymi sztućcami. Podkładki autorstwa m.in. Tomka Leśniaka (autora znanych wszystkim komiksów z Jeżem Jerzym) czy Przemka Trusta Truścińskiego  pojawią się w restauracjach z kącikami dziecięcymi. Rafał Szczepaniak, Andrzej Wieteszka, Piotr Zawałło, Maria Estera Łapińska i Zuzanna Szczukowska, chcą zachęcić swoimi pracami kolejne restauracje i ich klientów do wsparcia Bardzo Dobrych Manier.

Do do tej pory, dzięki akcji, udało się zgromadzić środki potrzebne do sfinansowania ponad czterech tysięcy ciepłych posiłków.

Skomentuj:

Znani ilustratorzy wspierają akcję PCK Bardzo Dobre Maniery