Zostań w domu - Akademia ogrodnika

 • Lathyrus.

  Kiedy można siać kwiaty i warzywa do gruntu?

  Termin siewu zależy od temperatury i długości dnia. Kalendarz pomoże nam zaplanować pracę. Tylko niektóre rośliny kiełkują w zimnej ziemi, a ich siewki znoszą przymrozki. Większość wymaga ciepła. Dlatego na przykład siejąc do gruntu astry i cynie, ryzykujemy, że zniszczy je majowy przymrozek (lepiej na grządki wysadzać ich rozsadę). Z kolei zbyt późny siew sprawia, że uprawiane rośliny mogą nie zakwitnąć lub ich owoce nie zdążą dojrzeć.

 • Dekoracje stołu wielkanocnego

  Dekoracje stołu wielkanocnego

  Dekoracja stołu wielkanocnego w 2021? Wielkanoc to czas radości. Warto więc zadbać o wyjątkowy, radosny wystrój domu. Oto garść pomysłów na wielkanocne stroiki, pisanki i dekoracje

 • DRACENA OBRZEŻONA tworzy w dobrych warunkach pióropusze liści.

  Jak uratować dracenę?

  Chora dracena. Liście na mojej dracenie obrzeżonej stopniowo odpadły, a łodygi stały się miękkie. Roślina przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Czy da się ją jeszcze uratować? Marzena Dąbrowska

 • Lucky Bamboo

  Lucky Bamboo

  Lucky Bamboo - pod taką nazwą kryje się roślina, którą – według dalekowschodniej tradycji – możemy podarować komuś na szczęście. W domu uprawiamy ją w naczyniu z wodą, albo po prostu w doniczce z ziemią.

 • Nie zaniedbujmy pielęgnacji roślin.

  10 błędów popełnianych najczęściej przy pielęgnacji roślin doniczkowych

  Gdy nasze kwiaty marnieją, przyczyną może być choroba lub żerowanie szkodnika, ale równie często bywają błędy uprawowe. By ich uniknąć, warto wiedzieć na czym polegają.

 • Ozdoby świąteczne

  Ozdoby wielkanocne

  Spędzanie czasu w domowym zaciszu nie musi być nudne. Już teraz możemy przygotować się do zbliżających się świąt i zaskoczyć rodzinę naszymi stroikami, doniczkami, filcowymi zajączkami i ażurowymi pisankami. Ich samodzielne wykonanie sprawi wiele radości. Podpowiadamy, jak zrobić to łatwo i szybko, wykorzystując podstawowe narzędzia.

 • Pressland

  Zostań w domu - Akademia ogrodnika

  Każdy ogrodnik z nadejściem wiosny aż rwie się by aktywnie zająć się swoim ogrodem czy balkonem. W czasie koronawirusa, kiedy powinniśmy wszyscy ograniczyć swoje poruszanie się do minimum nie musimy rezygnować ze swojej pasji. Stworzyliśmy dla Was specjalną Akademię ogrodnika w zgodzie z hasłem #zostańwdomu.

 • Choroby roślin doniczkowych

  Choroby roślin doniczkowych

  Choroby kwiatów doniczkowych? Plamy, przebarwienia i inne zmiany na roślinach wyglądają podobnie, ale ich przyczyny bywają różne i różnie też się je zwalcza.

 • Mech można usuwać wykopując go spomiędzy roślin łopatką. Jest on jednak bardzo żywotny i odrasta

  Jak zlikwidować mech w ogrodzie

  Mój problem to mech, który opanował cały ogródek: warzywnik, rabaty kwiatowe, dróżki między grządkami. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Maryla Klockiewicz