Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Życie w zgodzie z naturą jest proste: kampania IKEA "Przy okazji"

mat. prasowe

IKEA w swojej wiosennej kampanii przekonuje, że zrównoważone życie jest łatwe, oszczędne i można je realizować w trakcie codziennych działań. Poprawnie zaprojektowany dom ułatwia troskę o środowisko i zarządzanie finansami domowymi.

IKEA 365+butelka
IKEA 365+butelka
mat. prasowe

Zgodnie z raportem „IKEA. Życie w domu 2023” 19 proc. ankietowanych Polaków uznaje życie w sposób zrównoważony za kluczowy element idealnego mieszkania. IKEA stale dąży do dostarczania praktycznych, ekologicznych i przystępnych cenowo rozwiązań, aby sprostać codziennym potrzebom. W ramach kampanii „Przy okazji” marka pokazuje, że dzięki nowym produktom IKEA w niższych cenach można świadomie dbać o planetę w trakcie wykonywania codziennych czynności. 

Efektywniejsze zarządzanie żywieniem i redukcja odpadów

Dzięki lepiej przemyślanym produktom IKEA możemy prowadzić bardziej zrównoważony tryb życia, nie angażując dużych nakładów finansowych. Wystarczy wprowadzić codzienne, drobne nawyki - tak subtelne, że nawet nie zauważymy, kiedy zaczną przynosić zmiany.

Pojemniki spożywcze z linii IKEA 365+ umożliwiają dłuższe zachowanie świeżości produktów oraz ograniczają wykorzystanie jednorazowych opakowań. Dzięki swojej przezroczystej budowie ułatwiają identyfikację zawartości w lodówce, są wszechstronne i przydatne w różnych sytuacjach – od organizacji spiżarni, przez przechowywanie zdrowych przekąsek i serwowanie potraw, po przechowywanie pozostałości po posiłkach.

Wykorzystanie wielorazowej butelki na wodę stanowi również prosty sposób na zmniejszenie zużycia plastiku i oszczędność finansową. Wystarczy zapełnić ją wodą z kranu i zabrać ze sobą wszędzie, gdzie się udajemy. Umieśćmy ją w bocznej kieszeni plecaka podczas spaceru lub wsadźmy do uchwytu na kubek w samochodzie podczas podróży. Decydując się na ten wybór, podejmujemy świadomą decyzję zmierzającą do ograniczenia ilości odpadów, a jednocześnie angażujemy się w ochronę środowiska. To drobny gest, który może przyczynić się do istotnych zmian.

Akumulatorki LADDA stanowią praktyczne rozwiązanie, przynoszące liczne korzyści dla środowiska i portfela. Korzystanie z nich pozwala zmniejszyć ilość generowanych odpadów oraz obniżyć koszty, zamiast używania tradycyjnych baterii alkalicznych. Możliwość ich wielokrotnego ładowania, nawet do tysiąca razy, gwarantuje długotrwałe użytkowanie, zapewniając niezawodne źródło energii przez wiele lat, bez względu na sytuację.

IKEA 365+pudelka
IKEA 365+pudelka
mat. prasowe

Oszczędzanie energii i wody 

Życie w równowadze nie wymaga dużego nakładu czasu - wystarczy, że sięgniemy po produkty, które same w sobie przyczyniają się do oszczędności.

Dysza mgłowa do baterii ÅBÄCKEN oraz bateria umywalkowa SALJEN umożliwiają oszczędzanie wody za każdym razem, gdy ich używamy. Za sprawą dyszy zużywamy o 95 proc. mniej wody podczas korzystania z trybu mgły oraz o 66 proc. mniej podczas trybu natrysku w porównaniu z konwencjonalnymi bateriami umywalkowymi.

Energooszczędne żarówki LED SOLHETTA oferują ciepłe, białe światło, które sprzyja relaksowi i tworzy przyjemną atmosferę, gdy wieczorem odpoczywasz w swoim ulubionym fotelu czy spędzasz czas z bliskimi, czytając książkę. Dzięki nim możesz również oszczędzać energię i obniżać rachunki, ponieważ posiadają one o 35 proc. większą efektywność energetyczną niż poprzednie modele LED dostępne w IKEA. Co więcej, żywotność tych żarówek wynosi około 25 000 godzin, co sprawia, że są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i sprzyjają oszczędnościom.

Jako marka chcemy inspirować klientów do podejmowania nawet najmniejszych działań, które będą korzystne dla środowiska. Dbanie o planetę może odbywać się mimochodem, wtedy, gdy wykonujemy inne codzienne czynności. W naszej kampanii udowadniamy, że to nie jest luksusowa przyjemność wymagająca wielkich nakładów finansowych i czasowych, ale codzienne drobne nawyki, które może wdrożyć każdy - „przy okazji”.

mówi Magdalena Betin, liderka zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.
IKEA ABACKEN
IKEA ABACKEN
mat. prasowe
IKEA LADDA
IKEA LADDA
mat. prasowe

Kampania IKEA „Przy okazji”

Zgodnie z badaniem zleconym przez firmę IKEA[1], 68 proc. respondentów obawia się zmian klimatycznych, przy czym 66 proc. podejmuje codzienne działania w celu złagodzenia tego zjawiska. Niemal 80 proc. osób ufa, że każdy jednostkowo może przyczynić się do ograniczenia negatywnego oddziaływania na planetę, jednak odsetek takich osób zmniejszył się od roku 2021, zwłaszcza wśród pokolenia Z. Kampania edukacyjna IKEA „Przy okazji” przedstawia sposoby na prowadzenie zdrowszego i bardziej zrównoważonego życia na co dzień, nie wymagając przy tym dużych nakładów czasu czy pieniędzy oraz nie zmuszając do rezygnacji z wygody. W ramach kampanii zostaną zaprezentowane inspiracje produktowe, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności, jednocześnie dbając o środowisko naturalne i nasze budżety.

Kampania opiera się na wykorzystaniu kanałów marki, platform społecznościowych oraz współpracy z influencerami. Ogólnokrajowa kampania rozpoczęła się 2 kwietnia i będzie trwała do końca miesiąca.

[1]2023, Globe Scan na zlecenie Ingka Group, „People&Planet Consumer Insights and Trends 2023”
    Więcej o:

Skomentuj:

Życie w zgodzie z naturą jest proste: kampania IKEA "Przy okazji"