Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

A View of Hedonism - nowa kolekcja Kave Home

mat. prasowe

Barcelona, 20 września 2022 r.- Kave Home udaje się do Casa Studio Leopoldo Pomés, aby zaprezentować nową kolekcję AW22, A View of Hedonism, połączenie i interpretację designu w najczystszej postaci.

A View of Hedonism - nowa kolekcja Kave Home
A View of Hedonism - nowa kolekcja Kave Home
mat. prasowe

Dom znajduje się w barcelońskiej dzielnicy Gracia i ma całkowitą powierzchnię 400 m kw., z czego 300 m kw. jest rozmieszczone na dwóch piętrach wewnątrz, a 100 m kw. - na zewnątrz w postaci patio zainspirowanego włoskim stylem. Ten wyjątkowy dom był pracownią Leopoldo Pomésa, po czym w latach 70. stał się jego miejscem zamieszkania., z pomocą architektów Federico Correa i Alfonso Milá, którzy zrealizowali projekt.

Pomieszczenia są wyjątkowe ze względu na ich architekturę, jak i układ. Najważniejszym pomieszczeniem jest salon/jadalnia, przestrzeń, która początkowo służyła jako studio fotografa. Posiada duży świetlik, który wpuszcza światło oraz duży kominek w stylu industrialnym. Jest on pomalowany w całości na biało, podobnie jak drewniana podłoga. W pokoju znajdują się meble z kolekcji Licia oraz wygodna i elegancka sofa Karin, nazwana tak na cześć żony artysty.

Patio inspirowane stylem włoskim

Najważniejszej zmianie poddano patio, zaprojektowane przez jednego z przyjaciół artysty - architekta Oscara Tusquetsa. Przestrzeń na świeżym powietrzu odtwarza klasyczną architekturę poprzez łuki, kolumny i balustrady, aby stworzyć wizualną głębię. Całości towarzyszy kontrastująca paleta niebieskich odcieni i ochry. W tej przestrzeni doskonale integruje się kolekcja ogrodowa Comova, przeznaczona do użytku na zewnątrz przez cały rok, w minimalistycznym stylu i z ponadczasową elegancją.

Dom należał niegdyś do Modesta Urgella, malarza, pejzażysty i pisarza. Miał on tam swoją pracownię - dziś zgromadzono tam wiele namalowanych przez niego obrazów zakupionych przez Pomésa. Wiele mebli i dekoracji, w tym płótna i inne dzieła sztuki, nadal stanowi ważny wyznacznik stylu domu i sprawia, że jest on jeszcze bardziej niezwykły.

Ulubiony kącik artysty, jego miejsce pracy i inspiracji

Niekonwencjonalna sypialnia, w której kolekcja Licia w pełni integruje się z otoczeniem, zawiera modne elementy, które wnoszą do wnętrza wrażenie ruchu. Obok jego sypialni znajduje się kącik, w którym pracował Leopoldo Pomés, jego miejsce inspiracji, które podąża za najnowszymi trendami.

Kolekcja Licia się powiększa, jest to projekt zespołu Kave Home, ręcznie wykonany z kawałków litego, ekologicznego drewna mango, które indywidualnie umieszczono jeden po drugim, aby stworzyć zaokrąglone kształty. Kolekcja ta nosi nazwę A View of Hedonism. Leopoldo nazywał samego siebie hedonistą, miłośnikiem rzeczy pięknych, który nie odmawia sobie przyjemności, jakie dają: jedzenie, kobiety, a przede wszystkim buty.

    Więcej o:

Skomentuj:

A View of Hedonism - nowa kolekcja Kave Home