Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Bema Café we Wrocławiu

Redakcja

Industrialny klimat i zapach kawy.

Pośród wrocławskich banków i biurowców na początku 2013 roku powstała przytulna, niezależna kawiarnia Bema Café. Już na etapie poszukiwania lokalu, miejsce zachwyciło projektantów z pracowni projektowej SHI. Po pierwsze było w tak fatalnym stanie, że czego by nie zrobić byłoby widać efekt pracy. Po drugie sam rzut lokalu budził fajne skojarzenia, a ekspozycja witryn na duży wrocławski plac wróżyła  powodzenie.

Transformacja lokalu  zaczęła się od demontażu płyty ścianek gipsowo-kartonowych.  Zyskano sporo metrów powierzchni  i kubatury a inwestorkom i projektantom objawiły się żelbety i stalowe konstrukcje. „Trzeba to pokazać klientom" - taka decyzja zdeterminowała dalsze prace. Pozostawiono lustro, które teraz pełni funkcję menu. Uznano, że najbardziej sympatyczne są miejsca przy oknie, toteż witrynę wykorzystano maksymalnie może nawet kosztem baru.

Rzut wygląda jak dwa trójkąty a właściwie wycinki koła. Kojarzy się z  kawałkami ciasta, tortu czy pizzy. Zestawiono żelbetową skorupę ze sklejką z beżowym kolorem ścian a wszystko to podkreślono lustrami.

Toaleta utrzymana jest w podobnych, jednak nieco ciemniejszych kolorach. Jedynym elementem dekoracyjnym jest patchwork z kafli cementowych - PURPURA -  powielony w odbiciach lustrzanych.

Zaprojektowano duży stół ale asekuracyjnie podzielono go na mniejsze elementy w razie gdyby goście nie chcieli wspólnie spożywać . Pozostałe stoły i lada wykonano według indywidualnego  projektu. Fotele pochodzą z  POCO galerii , lampy nad barem to słoiki według projektu Agi Kajper, poduchy i fartuchy są od Marysi Zając a grafika to dzieło Maćka Kułakowskiego. Wnętrze utrzymane jest w jasnych  barwach - beż biel uzupełnione zostały sklejkowymi meblami.

Bema Café to miejsce w którym znaleźć można wysokiej jakości kawę, domowe jedzenie, świeże soki i napoje... a to wszystko starając się wpierać lokalny biznes i nasze polskie palarnie kaw. Amatorów kawy z pewnością zainteresuje fakt, że oprócz wytrawnego espresso i opartych na nim kaw z mlekiem, można znaleźć też najwyższej jakości jednorodne kawy z różnych rejonów świata, takich jak Gwatemala, Etiopia cz Kenia. Kawy te przygotowywane są za pomocą alternatywnych sposobów zaparzania: Drip V60, Chemex oraz Aeropress.

Bema Café

ul. Drobnera 38 Wrocław

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Bema Café we Wrocławiu