Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - Kura Domowa w Warszawie

Redakcja

Jak na wakacjach na wsi!

Właścicielami, a także  pomysłodawcami „Kury Domowej" są - Anna i Bartosz Naszewscy, od kilku lat mieszkający po prawobrzeżnej stronie Warszawy.

- Brakowało nam takiego miejsca, gdzie można miło spędzić czas, a zarazem smacznie zjeść. Dlatego postanowiliśmy je stworzyć. Skąd nazwa lokalu? Zależało nam na domowej atmosferze, zacieśnianiu sąsiedzkich znajomości oraz zawieraniu nowych. Nasza „Kura Domowa" na przekór stereotypom to miejsce nowoczesne, wychodzące do ludzi

- mówi Anna Naszewska, współwłaścicielka lokalu.

Wnętrze restauracji jest przestronne i nowoczesne. Meble są w odcieniach stonowanych. Natomiast dodatki - poduszki, doniczki, zasłony to feria barw - żółcie, zielenie, pomarańcze i czerwienie. Motyw kury powtarza się w kilku miejscach - np. na barze czy przeszklonej sali zabaw. W szczególności widać go jednak na olbrzymiej fototapecie wypełniającej całą ścianę. Przedstawia ona gospodynię karmiącą kury we własnym gospodarstwie. Wywołuje ona uśmiech, podziw i bardzo mile skojarzenia na twarzach gości.

fot. kuradomowa.net

W projektowaniu wnętrza pomagała właścicielom Agnieszka Pasieka-Adamek z poznańskiego studia AtoAtoDesign.

- Stworzyliśmy wnętrze komfortowe i niezobowiązujące, bo ludzie czują się tu naprawdę dobrze. Przestrzeń daje swobodę. Tkaniny i ich faktury dają poczucie przytulności. Na jednej z głównych ścian umieszczono ogromną, żółtą ramę od obrazu. To nic innego jak ekran kinowy stworzony na potrzeby różnego rodzaju projekcji

- dodaje współwłaścicielka.

Oprócz sali restauracyjnej jest tu również osobny pokój dla dzieci, za przeszkloną ścianą. Pokój został celowo zaprojektowany w ten sposób aby stworzyć poczucie komfortu i bezpieczeństwa zarówno dla dzieci jak i rodziców. Ogromne przeszklenie pozwala zachować kontakt wzrokowy podczas zabawy. Kolory bazowe w sali zabaw są stonowane, tak aby pomieszczenie mogło spełniać także inne funkcje, w zależności od potrzeb.

Całościową atmosferę lokalu usytuowanego przy ul. Zwoleńskiej w Wawrze tworzy niepowtarzalne otoczenie z sielskim  widokiem na łąkę, a także ogród ze stolikami na drewnianym patio. Można się tu poczuć po prostu jak na wakacjach na wsi.

Klubokawiarnia i Restauracja Kura Domowa

ul. Zwoleńska 81/3 Warszawa

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - Kura Domowa w Warszawie