Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - MOMU.gastrobar w Warszawie

Redakcja

Architektoniczna elegancja i niezobowiązująca atmosfera.

Otwarty niedawno pierwszy warszawski gastrobar MOMU zadziwia zarówno kartą koktajli i jedzenia, jak i ambitną architekturą. Odpowiedzialni m.in. za AIOLI Cantine Bar Cafe Deli i legendarną Banja Lukę właściciele z Marcinem Wachowiczem na czele stworzyli miejsce, które śmiało (tak kartą, jak atmosferą) mogłoby rywalizować z najlepszymi tego typu lokalami na całym świecie. To ambitne i być może ryzykowne podejście przyniosło jednak Warszawie kolejny ciekawy lokal wychodzący poza wytarte ścieżki.

Idea tego miejsca to maksymalna jakość przy maksymalnej prostocie. Ekipie Wachowicza udało się tutaj połączyć wyszukane składniki z prostymi formami oraz architektoniczną elegancję z niezobowiązującą atmosferą. Utrzymane w czerniach i szarościach wnętrze uzupełniają zaprojektowana specjalnie do niego przez MOKOArchitects meble z czarnej stali i drewna. Sufit lokalu został odsłonięty i pięknie podświetlony, ukazując wspaniałe ceglane sklepienie. Podłoga z najprawdziwszego lastryko lekko mieni się, wnosząc do lokalu dodatkowe światło. Za stalowym barem znajdziemy niecodzienną drewnianą ekspozycję alkoholi.

fot. mat. prasowe / MOMU.gastrobar w Warszawie

Oczekując na zaskakujący koktajl możemy stąd obserwować jedno z najpiękniejszych, przypomnianych właśnie przez MOMU stołecznych miejsc - dostojny Plac Teatralny z Teatrem Wielkim i zrekonstruowany warszawski Ratusz, gdzie znajdują się dzisiaj biura CitiBank. Przestronne wnętrze kamienicy przedwojennej, częściowo zrekonstruowanej kamienicy Petyskusa zdobią również drzewa, dodając do minimalistycznemu wnętrzu życia.

Podobny efekt dają powieszone tu kolorowe prace wschodzącego warszawskiego malarza Lecha WAE Maślankiewcza, których kuratorski opis znajdziemy przy wejściu oraz otwarta, pachnąca i brzęcząca kuchnia wydająca udoskonalone, zaskakujące potrawy łączące streetfoodową formę z wyszukanymi smakami (menu pojawia się tutaj w „Rozdziałach”, warto więc na bieżąco śledzić jego intensywne zmiany). MOMU to również ogromne podziemia, które w weekendowe noce potrafią przypominać najpopularniejsze kluby. DJka znajduje się też na górze - jest ciekawie rozwiązana, znajduje się bowiem nad schodami. Wyluzowano-eleganckie wnętrze MOMU ożywa w weekendy, a otwarte ogromne okna mieszają tu życie miasta z życiem nowoczesnego gastrobaru.

MOMU.gastrobar

Plac Teatralny (ul. Wierzbowa 9/11) Warszawa

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - MOMU.gastrobar w Warszawie