Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie

Projekt wnętrz: BIURO KREACJA Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna; Fot.: Alka Murat

Dziewięć mieszkań zaaranżowanych w ramach tej inwestycji oczekuje na przyjęcie gości, którzy z pewnością będą pod wrażeniem starannie zaprojektowanych wnętrz i części wspólnych.

Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie
Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie
Projekt wnętrz: BIURO KREACJA Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna; Fot.: Alka Murat

Koncepcja apartamentów Green Hill opiera się na stylistycznym nawiązaniu do epoki modernizmu, która jest ściśle związana z Gdynią. Poza tym chciałyśmy, aby całość była bardzo jasna i przyjemna, kojarzyła się z morzem i wypoczynkiem na plaży. Kochamy polskie morze, niemal biały piasek, lekko spłowiałą strukturę drewna, miękkie kształty kamieni i szeroki horyzont. Pragnęłyśmy więc, aby nasz projekt oddawał te subtelne odczucia.

opowiadają architektki.

Jednak osiągnięcie tych celów nie było łatwe. Od samego początku projektantki musiały stawić czoła rzeczywistości po pandemii i nadchodzącemu globalnemu kryzysowi, który jej towarzyszył.

Gdy przystępowałyśmy do projektu apartamentów w inwestycji Green Hill w Gdyni, zastanawiałyśmy się nad konsekwencjami epidemii i wpływem nas, jako projektantów, na otoczenie. W powietrzu czuło się widmo kryzysu. Współpracujące z nami marki meblowe mówiły o spadku zamówień i problemach z dostawą komponentów.

dodają architektki.

Stąd narodziła się koncepcja, aby cały projekt bazował na rodzimych produktach. Wykorzystanie lokalnych surowców i skrócona ścieżka dostaw miały na celu lepsze zarządzanie harmonogramem, a przede wszystkim wpłynęły na ekologiczny aspekt tego przedsięwzięcia. Ten pomysł doskonale wpasował się także w historię tego miejsca - portu zbudowanego po odzyskaniu niepodległości - oraz samego miasta Gdyni, które obecnie jest uważane za perłę modernistycznej architektury. Wciąż można tu podziwiać kultowe przedwojenne "gorseciki", produkowane niegdyś w jednej z pierwszych polskich fabryk ceramiki. Dlatego też w ramach projektu wykorzystano meble i wyposażenie takich rodzimych producentów, jak: Tubądzin, KOŁO, Ummo, SITS, Fameg, LOFT LIGHT, Nudo design, Amica, Kronospan, One wall design, Górna półka, Entra czy Terma.

Wbrew wcześniejszym obawom poszukiwanie polskich produktów spójnych z naszym pomysłem nie było trudne czy ograniczające. Mamy w Polsce naprawdę ciekawe wzorniczo meble, lampy, ceramikę łazienkową, płytki czy też stolarkę drzwiową. Produkty te nie odbiegają jakością od zachodnich producentów i tworzą spójną całość, dopełnioną plakatami polskich ilustratorów.

opowiadają architektki z Biuro Kreacje.

Inwestycja ma nie tylko znaczenie lokalne, ale również społeczne. W jej ramach powstał również apartament przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ponieważ architektki uważają, że "udany projekt powinien być dostępny dla wszystkich". Chociaż realizacja nie jest w pełni ekologiczna, aspekt ten wzmacnia sposób ogrzewania budynku - zapewnia ją pompa ciepła wspierana przez fotowoltaikę. Jest to również istotna kwestia pokazująca myślenie o przyszłych pokoleniach.

Cieszymy się, że całość - od aranżacji wnętrz poprzez systemy zastosowane w budynku - jest wspólnym świadomym społecznie projektem. Oczywiście na całość mieli wpływ inwestorzy, których wysoka świadomość pozwoliła na realizację pomysłów.

dodają projektantki.
    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie