Aranżacja 43-metrowego mieszkania w Zielonej Górze
Podobno jedynym ograniczeniem dla nas jest wyobraźnia. Architekci mogliby również dodać, że przestrzeń jest kluczowym czynnikiem. Jednak projekt Pauliny Gołaski pokazuje, że nawet niewielkie mieszkanie może być praktyczne i przestronne, oraz że można je zaprojektować w nowoczesny sposób, łącząc z elementami ponadczasowej klasyki.
To mieszkanie oferuje doskonałą przestrzeń dla pary - salon harmonijnie połączony z kuchnią, przytulna sypialnia oraz funkcjonalna łazienka. Projekt aranżacji zapewnia relaks oraz możliwość przyjemnego spędzania czasu z bliskimi przyjaciółmi.
Od razu po wejściu do mieszkania widzimy otwartą część dzienną, na którą składają się: salon, jadalnia i aneks kuchenny.
Najważniejsze, aby taka kuchnia wykorzystywała maksymalnie daną jej przestrzeń. Zamknięte fronty do sufitu oraz wysoka zabudowa z prawej strony przy jednoczesnym długim blacie roboczym na szerokość całej wnęki dają nam ergonomiczną całość, wykorzystującą każdy centymetr danej przestrzeni.
Taki zabieg pozwolił na uzyskanie efektu przestronności - żadne z pomieszczeń nie jest małe - każde z nich zajmuje miejsce specjalnie przeznaczone na swoje potrzeby. To zestawienie dwóch światów: nowoczesnej, ciemnej kuchni uzupełnionej elementami drewna, które harmonijnie przechodzą w stronę stołu z krzesłami oraz strefy wypoczynkowej, w której mocnym akcentem jest kolor sofy. Całość charakteryzuje się barwami ziemi i kolorystycznymi kontrastami. Wnętrze to można w skrócie opisać jako nowoczesne, ale gdy spojrzymy na ścianę, zauważymy ozdobną sztukaterię, która nadaje lekkości i eleganckiego, klasycznego stylu.
W takim wnętrzu warto jest pamiętać, aby wprowadzić różne warstwy oświetlenia. Istotne jest to, aby stworzyć klimat przestrzeni, a także iluminację poszczególnych elementów w zależności od potrzeb. W przypadku stałych opraw wpuszczanych istotna jest również ich lokalizacja. Ważne, aby znajdowały się bezpośrednio nad sceną, jaką chcemy doświetlić. Zależało mi na oprawie, która będzie stylistycznie współgrała z całym wnętrzem, stąd mój wybór padł na RAFTER point od AQForm. Ten model idealnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza.
W projekcie zastosowano liczne interesujące rozwiązania, włączając modyfikację pierwotnego planu dewelopera poprzez usunięcie ścianek działowych oraz stworzenie przytulnej przestrzeni za pomocą przeszklonego otworu oddzielającego salon od sypialni. Efektem tego jest niewielka, ale urocza przestrzeń wykończona piękną tapetą dekoracyjną.
Zależało mi, aby maksymalnie wykorzystać projektowaną przestrzeń i stworzyć swobodne, wygodne i otwarte wnętrze, w którym są kolory, różne kształty, a także naturalne materiały. To rozwiązanie nadało lekkości całej przestrzeni.
Architekta Paulina Gołaska stworzyła w Zielonej Górze elegancką, ale i swobodną przestrzeń do mieszkania. Przestrzeń będącą połączeniem klasyki i ponadczasowych nowoczesnych rozwiązań.
- Więcej o:
Aranżacja wnętrz domu typu "kostka": projekt pracowni RDWN Studio
70-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie
Nowoczesna willa projektu Mango Investments
Aranżacja dwupoziomowego mieszkania - projekt pracowni To Be Design
44-metrowe mieszkanie w Gdańsku pełne kolorów
Domki w stylu hytte - norweska inspiracja do relaksu
Wnętrza domu w eklektycznym stylu
Aksamitny beż: aranżacja mieszkania projektu pracowni KODO