Aranżacja domu jednorodzinnego na warszawskich Włochach
Aranżacja domu należącego do projektantki pracowni KODO – Marty Ostrowskiej, to przykład projektu pełnego światła, pozytywnej energii i nietuzinkowego wzornictwa. Na 135 metrach kwadratowych połączono sprawdzone rozwiązania, materiały wysokiej jakości oraz ulubioną estetykę domowników.

Przestrzeń, minimalizm i prostota
Kluczem do stworzenia tej wyjątkowej aranżacji stał się preferowany przez projektantkę i jej męża styl Bauhaus, który dominował w sztuce, architekturze, modzie i wzornictwie w latach 50. i 60. XX wieku. Wnętrza charakteryzują się przestrzenią, minimalizmem i prostotą. Zasady "mniej znaczy więcej" oraz "forma wynika z funkcji" skierowały projekt w kierunku funkcjonalności, opartej na niezbędnych, ale wygodnych meblach, rozmieszczonych w otwartej przestrzeni, nasyconej światłem i jasnymi kolorami. Inspiracja tą filozofią jest widoczna w przestronnym, minimalistycznym, a jednocześnie zaskakująco przytulnym i klimatycznym wnętrzu.
Aranżacja strefy dziennej
Po przekroczeniu progu zwraca uwagę sposób, w jaki zaaranżowano przestrzeń w tym domu – salon o nietypowo dużej wysokości, wyposażony w oryginalne przeszklenia, nietuzinkowy kominek, designerskie oświetlenie i unikalny okap nad kuchenną wyspą pod obniżonym sufitem. Połączenie salonu z kuchnią tworzy przestrzeń zarówno przestronną, jak i funkcjonalną.
W części dziennej, strefie relaksu i kuchni zastosowano sprzęty, które podkreślają ich istotę, harmonijnie się przeplatając, jednocześnie zachowując integralność. Szara sofa modułowa, zestaw krzeseł z drewnianym stołem w jadalni oraz pasująca do nich kompletna zabudowa meblowa stanowią wyraziste elementy codziennego życia, zestawione w niekonwencjonalny sposób. Połączenie miękkich linii z minimalistyczną geometrią efektownie łączy porządek z energetycznym charakterem dzięki nietypowym elementom, takim jak regał, szafki RTV czy abstrakcyjne obrazy ścienne.
Jak urządzono sypialnie i łazienki?
Wystrój sypialni utrzymano w tonacji beżu i szarości, a elementem przykuwającym wzrok jest ciekawa, wzorzysta tapeta na ścianie za łóżkiem. Podobny styl prezentują łazienki - w każdej wykorzystano inne kolory i układ terakoty, a także nietypową ceramikę, tworząc unikalny klimat, dostosowany do specyficznej funkcji pomieszczeń. Na drugim piętrze domu znajduje się również pokój dla dziecka, zaprojektowany ze swobodą i skoncentrowany na komforcie oraz długotrwałym użytkowaniu.
Wyjątkowość wnętrza podkreśla przestrzeń korytarza i schodów, która łączy ciepły klimat pomieszczeń. Zastosowano tam designerską, nieregularną balustradę i nietypowe oświetlenie stopni. W korytarzu znajduje się także miejsce na miękkie meble i ścienne grafiki, dopełniające konsekwencję stylu i nowoczesnej estetyki.
Dom prezentuje się jasno i przestronnie, jednocześnie emanując subtelnością elegancji i ciepła, które tworzą przytulne tkaniny, delikatne linie tapicerowanych mebli oraz harmonijna gra kolorów i naturalnego brązu drewna.













- Więcej o:
W pastelowej harmonii – aranżacja mieszkania na Powiślu
Francuska elegancja i polski design – warszawski apartament z prywatnym ogrodem
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2