Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja okna w salonie w bloku

artykuł zewnętrzny

Okna w salonie odgrywają bardzo ważną rolę w doświetleniu pomieszczenia, ponieważ przeważnie to one mają największą powierzchnię, i od nich będzie dużo zależało, ile światła wpadnie do środka. Aby ułatwić Państwu wybór rozwiązania, w dzisiejszym artykule wraz z ekspertami firmy Małgorzata przyjrzymy się różnym pomysłom na aranżacje dużego okna w salonie.

Aranżacja okna w salonie w bloku
Aranżacja okna w salonie w bloku
malgorzata.poznan.pl

Zamawiając zasłony w sklepie internetowym lub stacjonarnym, zazwyczaj ograniczeni jesteśmy paletą tkanin i kolorów, którą aktualnie dany sklep ma na stanie. W przypadku szycia zasłon na wymiar jedynym co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Oferta firmy Małgorzata posiada szeroki wybór tkanin, które pomagają wpasować się w każde wnętrze. Zasłony na wymiar są nieco droższe od tych z supermarketu, ale mają za to znacznie wyższą wartość, a najważniejszym z nich jest unikatowość.

Każde wnętrze jest wyjątkowe, decydując się na gotowe produkty z sieciówek, możemy rozczarować się efektem, jak: za krótkie czy za wąskie firanki. Dzięki poddaniu się usłudze precyzyjnego pomiaru okien pod zasłony efekt będzie powalający jak na zdjęciu powyżej. Poniżej przedstawiamy kilka realizacji z ciekawymi rozwiązanymi wykonanymi w firmie Małgorzata, które mogą Cię zainspirować do Twojego wnętrza salonu.

Żaluzje drewniane - niesamowita wygoda użytkowania

Żaluzje drewniane są bardzo uniwersalnym, a przede wszystkim praktycznym elementem dekoracyjnym okna. Jest to rozwiązanie często stosowane we wnętrzach, ponieważ dzięki swojej mnogości wzorów i kolorów lameli potrafią wpasować się stylem w charakter wnętrza. Aspektem decydującym o ich wyborze jest łatwość ich konserwacji. W przeciwieństwie do firan i zasłon ich czyszczenie jest niezmiernie szybkie, ponieważ brud nie wchodzi w strukturę tkaniny, dzięki czemu jest bardzo proste do wyeliminowania. Dodatkowo materiał ten nie traci na atrakcyjności w przypadku dłuższego użytkowania.

Żaluzje drewniane - niesamowita wygoda użytkowania
Żaluzje drewniane - niesamowita wygoda użytkowania
malgorzata.poznan.pl

Bardzo ciekawym aspektem jest zwrócenie uwagi na elektryczną wersję żaluzji drewnianych. Wielu klientów zwraca uwagę na niezbyt intuicyjny sposób równej regulacji wysokości i kąta lamelek. Cały problem rozwiązuje system elektrycznych zasłon, który dzięki jednemu kliknięciu możemy regulować wysokość, jak i ustawienie lameli. A wszystko to za pomocą pilota radiowego lub aplikacji na smartfona, która to zadba, aby żaluzja układała się zawsze idealnie równo.

Żaluzje drewniane
Żaluzje drewniane
malgorzata.poznan.pl

Taki przykład realizacji żaluzji drewnianej przedstawiamy na zdjęciu powyżej. Zastosowano je we wnętrzu o neutralnych barwach, gdzie stanowią one akcent kolorystyczny, nadający wnętrzu eleganckiego charakteru i ocieplającym jego stonowany wystrój. Żaluzja pięknie wypełnia całe okno i stworzyła świetne proporcje. Dzięki zastosowaniu elektrycznej wersji rozwiązanie to daje możliwość szybkiego i łatwego kontrolowania wpadającego światła za pomocą pilota, który zapewnia szybką zmianę kąta położenia lameli.

Zasłony akustyczne – skuteczny sposób na wyciszenie pomieszczenia

Zasłony akustyczne są łatwym rozwiązaniem na prawdziwą masę problemów związanych z hałasem w pomieszczeniach. Pomagają one bardzo wielu klientom, których przywitał niezbyt przyjemny pogłos lub hałasy z zewnątrz. Rozwiązanie to daje wiele możliwości, ponieważ zasłony te, mogą zarówno blokować dźwięki wpadające do pomieszczenia, jak i zatrzymywać te, które tworzyłyby w nim pogłos. Dlatego też rozróżniamy dwa typy takich zasłon akustycznych: dźwiękochłonne i dźwiękoszczelne.

Zasłony akustyczne – skuteczny sposób na wyciszenie pomieszczenia
Zasłony akustyczne – skuteczny sposób na wyciszenie pomieszczenia
malgorzata.poznan.pl

Zacznijmy może od zasłon dźwiękoszczelnych, które odgrodzą nasze mieszkanie od hałasu z zewnątrz. Mieszkanie przy ruchliwej drodze ma zarówno swoje plusy, jak i swoje minusy. Jednym nich jest właśnie hałas. Przyjemna „cisza” w mieszkaniu to dźwięki na poziomie 10db, a hałas z ulicy może mieć nawet 60db. Wtedy, zdecydowanie najtańszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem, są zasłony akustyczne dźwiękoszczelne. Natomiast zasłony akustycznie dźwiękochłonne w znacznym stopniu rozwiązują problem, z którym spotykają się w szczególności duże, przestronne pomieszczenia.

Zasłony dźwiękochłonne w przeciwieństwie do dźwiękoszczelnych, mają za zadanie wygłuszyć dźwięk pochodzący z wewnątrz pomieszczenia. W tych zasłonach tkanina dźwiękochłonna znajdzie się po wewnętrznej stronie zasłon. Spowoduje ona znaczne zniwelowanie fal odbitych przez co, bardzo ograniczymy pogłos w pomieszczeniu. Dlatego też zasłony akustyczne dźwiękochłonne są bardzo często w cenie dekoracyjnych lub zaciemniających.

Zasłony akustyczne
Zasłony akustyczne
malgorzata.poznan.pl

Wśród nich, bardzo popularne są bardzo grube, naturalne sploty. Następnymi tkaninami, z często wyrazistą strukturą są niezwykle efektowe żakardy. Jednakże przy ich wyborze, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby tylko mała część tkaniny miała fakturę satynową. Bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi cieszą się także welury. Uwielbiane przez osoby dekorujące wnętrza w stylu glamour i modern classic będą świetnym połączeniem dekoracyjności i praktycznego podejścia do dekoracji.

System wave – finezyjne wykończenie

Firanki na oknie balkonowym, muszą nie tylko być super funkcjonalne, ale także muszą się świetnie prezentować. Na zdjęciu poniżej przedstawiamy propozycję firanek typu wave, które stworzyły zdumiewającą strukturę idealnych fałdek na ich powierzchni tkaniny. Te delikatne, finezyjne formy wniosły do wnętrza monumentalny charakter, a dzięki drewnianym dodatkom oraz akcentom bieli możemy poczuć klimat stylu skandynawskiego.

System wave – finezyjne wykończenie
System wave – finezyjne wykończenie
malgorzata.poznan.pl

System wave to aktualnie jeden z najmodniejszych sposobów wieszania firan na karnisze Poznań. System ten sprawia, że dekoracja układa się w idealnie równe fale, które efektownie zdobią nasze wnętrza. Ponadto zaoszczędzimy czas na układanie naszej dekoracji okiennej, ponieważ system ten gwarantuje nam równomierne rozłożenie zasłon z niesamowitą łatwością. Aby uzyskać efekt ułożenia zasłon w idealne fałdki, trzeba zwrócić uwagę na miękkość tkaniny. Bardzo dobrze sprawdzają się tu firanki, jak na zdjęciu zaprezentowanym powyżej, których tkanina ma gęstość co najwyżej 90g/m², przez co dekoracja na oknie układa się rewelacyjnie.

Zasłony na flekach – nieorganiczna możliwość wyboru

Zasłony na fleksach to przede wszystkim atrakcyjne rozwiązanie wpływające na układ tkaniny w górnej części zasłony. Powieszanie firan lub zasłon za pomocą fleksów, czyli specjalnych plastikowych haczykach pozwala nam nie tylko na perfekcyjne dostosowanie marszczenia, ale także kształtu powstających fałdek. Dzięki swojej niezwykłej funkcjonalności są coraz bardziej docenianie przez klientów, a ze względu ogromu opcji wszywania fleksów, mają nieograniczone możliwości tworzenia spersonalizowanych projektów.

Zasłony na flekach – nieorganiczna możliwość wyboru
Zasłony na flekach – nieorganiczna możliwość wyboru
malgorzata.poznan.pl

Na zdjęciu powyżej widzimy wnętrze salonu, w które wkomponowano zaciemniające zasłony, idealnie wpasowujące się w wyniosły charakter wnętrza. Dzięki ułożeniu zasłon w nieidealnie równomierne fałdy całość sprawia wrażenie idealnie wyważonych proporcji wnętrza. Mimo że haczyki fleks na wierzchu wyglądają bardzo ładnie, najlepszy efekt firany zasłony tworzą, gdy ich karnisz i górna część są „schowane w suficie”, jak na zdjęciu powyżej, gdzie pod karnisz przygotowywano wnękę. W rezultacie otrzymaliśmy olśniewający efekt wylewającej się z sufitu zasłony.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja okna w salonie w bloku