Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci radzą. Mieszkanie dla studenta

Justyna Burdow-Gołoś, Krzysztof Radzanowski

Mamy prośbę o wydzielenie oddzielnego miejsca do spania oraz części wypoczynkowej – dziennej z mieszkania jednopokojowego o powierzchni 25 m2. Dobrze, aby znalazła się w nim duża liczba półek oraz możliwie sporo miejsca do przechowywania. Mieszkanie będzie zajmowane przez dwoje studentów. Mariola i Jan z Łodzi

Projekt naszych czytelników
Projekt naszych czytelników
archiwum redakcji

Wersja Krzysztofa Radzanowskiego

Zasadnicza zmiana w tym projekcie dotyczy pokoju, który został rozdzielony na dwie części – dzienną i sypialną. Wejście do sypialni można przesłonić parawanem bądź kotarą. W części dziennej mamy kanapę o szerokości 180 cm, stół do pracy i szafki za sprzętem RTV. Nad stołem zawieszone są półki na książki. Łazienka i kuchnia pozostały w pierwotnym miejscu. Nie zdecydowałem się w tym przypadku na żadną rewolucję. W łazience jest kabina prysznicowa o wymiarach 100 x 80 cm, sedes podwieszany, umywalka – 55 x 48 cm oraz pralka – 60 x 45 cm umieszczona we wnęce. Wejście do aneksu kuchennego jest nieco zasłonięte szafką na odzież wierzchnią i buty. Nad wejściem do mieszkania znajduje się antresola.

Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Wersja Krzysztofa Radzanowskiego
Justyna Burdow-Gołoś

Wersja Justyny Burdow-Gołoś

Aby móc zrealizować ten program funkcjonalny, przeniosłam aneks kuchenny do części dziennej. Dzięki temu powstała przestrzeń, w której znalazło się miejsce na łóżko o wymiarach 120 x 210 cm. Część sypialna ma szerokie wejście z rozsuwanymi drzwiami. Od strony pokoju dziennego jest ona oddzielona szafą na pełną wysokość. Łazienka jest nieznacznie zmniejszona na korzyść kuchni. W łazience jest kabina prysznicowa – 80 x 80 cm. Obok zamontowany jest sedes podwieszany, dalej pralka otwierana do góry – 40 x 60 cm oraz umywalka 70 x 40 cm. W aneksie kuchennym znalazło się miejsce na lodówkę, mały, okrągły zlew i wąską płytę grzewczą. W części dziennej pokoju stanęła kanapa, stół oraz szafka z TV, nad którą wiszą półki na książki. Nad wejściem do pokoju dziennego mamy antresolę.

Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Wersja Justyny Burdow-Gołoś
Justyna Burdow-Gołoś

Skomentuj:

Architekci radzą. Mieszkanie dla studenta