Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Balkon dla romantycznych i nowoczesnych

Ewa Stroik

Gdy nastaną ciepłe dni, to znak, że rozpoczął się sezon i można wziąć się za urządzanie miejsca do wypoczynku na zewnątrz. Jeśli nie mamy ogrodu, możemy je urządzić na balkonie lub tarasie. Ponieważ będziemy spędzać tu dużo czasu, sprawmy, żeby było nam miło i wygodnie.

Drewniane skrzynki, dużo kwiatów i doniczki, a nawet słomiany kapelusz jako element dekoracji tworzą sielski klimat.
Drewniane skrzynki, dużo kwiatów i doniczki, a nawet słomiany kapelusz jako element dekoracji tworzą sielski klimat.
Fot. IKEA

Balkon w pastelach. W romantycznym stylu

Balkon w stylu romantycznym powinien być przytulny. Takiej aranżacji sprzyja wykorzystanie tkanin i poduszek. Krzesła można przykryć jasną narzutą, na ławie lub wiklinowych fotelach położyć miękkie poduszki, a stół przykryć koronkową serwetą. Można ustawić nieduży, okrągły stolik z miękko wygiętymi nogami oraz krzesła o opływowych kształtach. Powinny one być utrzymane w jasnych kolorach: bieli, błękicie, różu i fiolecie. Na takim balkonie sprawdzą się również lekkie, wiklinowe meble. Pięknie wyglądają wiszące kwietniki, z których zwisają pędy pelargonii albo surfinii. W doniczkach stojących lub obustronnych, zakładanych na barierkę balkonu, można hodować wrzos liliowy i biały oraz trawy ozdobne. Rośliny mogą znajdować się w kutych z metalu, pomalowanych jasną, pastelową farbą, ozdobnych koszach. Warto wybierać takie dekoracje, które pełnią jednocześnie praktyczne funkcje, np. lampiony z ażurowymi zdobieniami i emaliowane konewki. Mały balkon można przyozdobić przedmiotami, które podwiesza się pod zadaszenie lub umieszcza na ścianie.

Zobacz także: Mały balkon, jak go urządzić?>>

Hamak zaprasza nie tylko do lektury – na takich poduszkach możemy pośnić o wakacjach; barwne lampiony rozweselają przestrzeń.
Hamak zaprasza nie tylko do lektury – na takich poduszkach możemy pośnić o wakacjach; barwne lampiony rozweselają przestrzeń.
Fot. IKEA

Balkon w mocnych kolorach. W nowoczesnym stylu

Jeśli nie lubimy romantyzmu, urządźmy balkon nowoczesny – na takim dominują proste formy i funkcjonalność. Podstawą aranżacji będą minimalistyczne meble z drewna albo tworzywa. Są bardziej trwałe niż te wyplatane z naturalnych materiałów – a gładkie wykończenie zdecydowanie lepiej wpisuje się w nowoczesną estetykę. Do tego balkonu pasują wysokie donice i osłonki, które można zawiesić na balustradzie oraz ścianach. Preferowana kolorystyka to intensywne barwy, a także brąz, czerń lub szarości. Stylowe tapicerowane siedziska, zestawione ze sobą różne dywany i zwiewne zasłony ze szlachetnych tkanin sprawią, że balkon będzie wyglądał jak elegancki salon na świeżym powietrzu. Komplet wypoczynkowy zyska zupełnie nowy wymiar, gdy ozdobią go eleganckie poduszki w mocnych lub klasycznych kolorach bądź w geometryczne wzory. Uroku dodadzą też podwieszane pod sufitem lub na ścianie girlandy, np.  z papierowych kulistych lampek lub z ozdobnych proporczyków.

Zobacz także: Tarasy i balkony. Wiosenno-letnie aranżacje>>

Skomentuj:

Balkon dla romantycznych i nowoczesnych