Biel, drewno i marmur - elegancki apartament
Marmur od kilku lat jest jednym z najbardziej popularnych materiałów w aranżowaniu wnętrz - nie tylko kuchennych i łazienkowych, ale i salonu czy strefy wejściowej. Zestawiony z ciepłym drewnem i neutralną bielą tworzy ponadczasową kompozycję, która zachwyca elegancją.
Biel, drewno i marmur w aranżacji
Biel jako baza. Biel jest barwą, która od zawsze kojarzyła się z czystością, świeżością i elegancją. Staje się doskonałą bazą do kreowania harmonijnych wnętrz, gdzie każdy element ma swoje miejsce i znaczenie. Ściany utrzymane w bieli optycznie powiększają przestrzeń, nadając pomieszczeniom jasność i lekkość. Biel stanowi idealne tło dla innych kolorów, materiałów i tekstur.
Naturalne ciepło drewna. Drewno doskonale komponuje się z bielą. W eleganckich apartamentach często wykorzystuje się drewno w formie wykończenia podłóg, mebli czy nawet elementów dekoracyjnych. Drewniane akcenty dodają wnętrzu przytulności, tworząc równowagę pomiędzy nowoczesnym designem a przyjazną atmosferą. Również biel idealnie podkreśla strukturę drewna, nadając mu nowoczesny i świeży charakter.
Marmur - luksus i elegancja. Marmur to materiał, który od wieków kojarzony jest z luksusem i elegancją. Współgra doskonale z bielą i drewnem, dodając wnętrzom wyrafinowanego charakteru. Marmurowe płytki w kuchni czy elementy dekoracyjne stanowią nie tylko praktyczne rozwiązania, ale także główny punkt luksusowego wystroju. Różnorodność kolorystyczna marmuru pozwala dopasować go do różnych stylów, tworząc unikatowe aranżacje.
Strefa wejściowa
Przedpokój w prezentowanym mieszkaniu to pochwała minimalizmu. Prosta, pojemna zabudowa meblowa została pozbawiona typowych uchwytów meblowych, dzięki czemu bryła nie odciąga uwagi od pięknie użyłowanych płytek podłogowych. Siedzisko umieszczona na szafce na butach zapewnia komfort podczas zakładania i zdejmowania butów. Z kolei liniowe światło we wnęce powyżej subtelnie dekoruje wnękę meblową. Pomalowanie na czarno ściany obok (z drzwiami prowadzącymi do łazienki) sprawia, że granica zabudowy przedpokoju wydaje się zacierać.
Aranżacja salonu
Salon, za sprawą zastosowanych kolorów i materiałów, jest niezwykle przytulny i przyjemny dla oka. Przez duże okna do wnętrza wpada naturalne światło, które czyni je optycznie bardziej przestronnym. Miękka, tapicerowana sofa z mnóstwem poduszek zachęca do wypoczynku, a puszysty dywan na podłodze do postawienia na nim zmęczonym po całym dniu stóp.
Kwadratowe siedzisko (tapicerowane tą samą tkaniną, co sofa) w razie potrzeby może pełnić funkcję stolika kawowego - wystarczy postawić na nim dużą tacę. Nie znajdziemy w tym wnętrzu typowych dla obecnych trendów dekoracji. Tutaj funkcję ozdobną pełnią głównie materiały wykończeniowe na ścianach, tworzące ryflowanie. Całą strefę dzienną utrzymano w wąskiej palecie kolorystycznej - królują tu: biel, czerń, drewno i odcienie szarości.
Aneks kuchenny
Z salonu przechodzimy do kuchni. Tutaj aranżację opartą na kolorach zaczerpniętych z salonu urozmaicają detale ze stali nierdzewnej. Zabudowa meblowa sprawiałaby wrażenie o wiele bardziej masywnej, ale zapobiegawczo zaprojektowano ją w trzech rodzajach wykończenia, aby optycznie podzielić bryły na mniejsze. Zrezygnowano też z widocznych uchwytów meblowych - minimalizm w kuchni to zawsze dobry pomysł, szczególnie, jeśli lubimy dużo gotować.
A gotowanie odbywa się tu na wyspie. Płyta grzewcza ma ten sam kolor, co blat roboczy, dlatego nie rzuca się w oczy. Powyżej umieszczono okap wyspowy o metalowej konstrukcji, którego surowość równoważy fronty meblowe w ciepłym odcieniu drewna. Liniowe podziały mebli w kuchni dodatkowo podkreśla liniowe oświetlenie w suficie. Ciekawy efekt daje też podświetlenie mebli - pod blatami roboczymi oraz tuż nad listwami meblowymi przy podłodze.
Główna łazienka
Elegancko urządzona łazienka daje poczucie luksusu. Podobnie jak troska o komfortowe rozwiązania i wysoką jakość zastosowanych materiałów. "Rysunek drewna" na frontach meblowych przyjemnie komponuje się z żyłowaniem marmurowych płytek na ścianach i podłodze. Czarna zabudowa meblowa tworzy z nimi kontrast, czyni też całą aranżację bardziej wyrazistą. Lustrzana tafla na ścianie nad umywalkami odbija przestrzeń, powiększając ją wizualnie. Subtelna konstrukcja kabiny prysznicowej nie rzuca się w oczy, dzięki czemu nie odciąga uwagi od naturalnej urody marmuru.
Toaleta - odrobina mroku w aranżacji
Czerń jest elegancka, ale może też być przytłaczająca, jeśli zastosujemy ją w nadmiarze. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu. W przypadku toalety jest jednak inaczej - zaglądamy tu wielokrotnie w ciągu dnia, ale na parę chwil, dlatego możemy sobie tu pozwolić na odrobinę aranżacyjnego szaleństwa. W ten sposób możemy cieszyć się nietuzinkowym wnętrzem, jednocześnie nie czując, że przebywanie w nim jest męczące.
Pamiętajmy o zastosowaniu luster - możemy je umieścić na dwóch ścianach zamiast jednej, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Duże znaczenie ma też zastosowanie "klimatycznego" oświetlenia, które zrównoważy surowość czarnego koloru.
Sypialnia z lustrzaną ścianą
Również tutaj znajdziemy elementy utrzymane w czerni, jednak aranżacja bardziej skłania się w stronę stonowanych barw ziemi. Beżowo-brązowe tekstylia, "ziemisty" kolor paneli tapicerowanych na ścianie oraz miękka, beżowa wykładzina dywanowa na podłodze czynią to wnętrze niezwykle przytulnym i wizualnie ciepłym. Skromny metraż równoważy lustrzana ściana naprzeciwko łóżka, dzięki której przestrzeń wydaje się większa.
- Więcej o:
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie
Dom pokazowy w inwestycji Borowiecka Park - wnętrza projektu Decoroom
Wrocławski apartament pełen stylu i elegancji
Betonowy domek w górach – surowa elegancja w sercu natury
Kompaktowe mieszkanie na warszawskim Grochowie: funkcjonalność i styl w jednym