Dom po powodzi
Dom odporny na powódź - sposoby zabezpieczenia przed wodą
Nie zawsze powódź zalewa domy po dach. Większość podtopień dotyczy sytuacji, w których po wylaniu rzeki lub ulewnych deszczach woda sięga kilkudziesięciu centymetrów powyżej podłogi parteru.
Osuszanie i ocieplanie murów po powodzi
Metod osuszania murów po powodzi jest sporo, podobnie jak firm oferujących takie usługi, szczególnie na terenach popowodziowych.
Dom po powodzi - co robić, a czego nie robić z zalanym domem?
Powódź i związane z nią straty to ciężkie doświadczenie. Zwłaszcza, gdy zagrożony jest najcenniejszy składnik majątku dotkniętych nią ludzi - dom.
Dom po powodzi. Od czego zacząć?
Nie jest łatwo ogarnąć sytuację po powodzi. Podpowiadamy od czego zacząć.
Powódź. Pompy do usuwania brudnej wody
Przy wypompowywaniu wody z piwnic zalanych w czasie powodzi należy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.
Instalacja elektryczna po powodzi
Uszkodzona instalacja elektryczna to duże zagrożenie dla domowników, dlatego koniecznie trzeba ją sprawdzić i w razie potrzeby naprawić.
Powódź. Uwaga na brudną wodę
Zalecenia sanepidu - czego przestrzegać na terenach dotkniętych powodzią?
Jak uratować dom przed zalaniem
Na wielką powódź, którą ostatnio zalała setki domów na Podkarpaciu, nie ma siły. A jednak wielu podtopień spowodowanych gwałtownymi ulewami można było uniknąć. Zastanów się, co możesz zrobić, by w przyszłości nie dotknęło cię takie nieszczęście
Remont ścian zniszczonych przez wodę
Opadająca woda odsłania najczęściej znaczne zniszczenia ścian. Początek lata to jednak dobry okres, aby przywrócić naszemu mieszkaniu dawny blask. Pokazujemy, jak przeprowadzić gruntowny remont ścian wewnętrznych
Instalacja grzewcza po powodzi
Jeśli brudna woda i muł zanieczyszczą wnętrze kotła, automatykę lub inny element instalacji, to trzeba je dokładnie wyczyścić. Czasem jest to jednak bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Wówczas urządzenie trzeba wymienić.