Dom po powodzi - co robić, a czego nie robić z zalanym domem?
Powódź i związane z nią straty to ciężkie doświadczenie. Zwłaszcza, gdy zagrożony jest najcenniejszy składnik majątku dotkniętych nią ludzi - dom.
Zrozumiałe jest, że chcielibyśmy jak najszybciej naprawić szkody, jednak nie wszystkie prace warto wykonywać od razu. Czynnością, którą z pewnością należy zrobić, gdy tylko usuniemy wodę z pomieszczeń, jest dezynfekcja, czyli zmycie ścian i podłóg roztworem chloru. Warto ją przeprowadzić kilkakrotnie, zwłaszcza jeśli na murach zaczęły pojawiać się ślady pleśni czy grzyba domowego. Najlepiej zastosować wapno chlorowane lub dostępne w sklepach środki zawierające chlor (np. wybielacze czy preparaty do czyszczenia toalet). Do chlorku można dodać detergenty ułatwiające mycie, ale tylko te niezawierające amoniaku, gdyż w połączeniu z chlorem tworzą one toksyczny gaz. Odkażone miejsca po 24 godzinach należy dokładnie zmyć ciepłą wodą.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Instalacja grzewcza po powodzi
Osuszanie i ocieplanie murów po powodzi
Instalacja elektryczna po powodzi
Odszkodowanie z ubezpieczenia po powodzi - prawnik radzi
Dom odporny na powódź - sposoby zabezpieczenia przed wodą
Dom po powodzi - co robić, a czego nie robić z zalanym domem?
Dom po powodzi. Od czego zacząć?
Powódź. Pompy do usuwania brudnej wody