Saint Gobain

 • Bloczki Leca BLOK akustyczne 18 g i 24/20

  Jak uzyskać dobrą izolacyjność akustyczną ścian

  W uzyskaniu dobrej izolacyjności akustycznej ścian bardzo ważną rolę odgrywa właściwe wykonawstwo. Nieszczelna spoina, niewłaściwa izolacja pod stropem, niestaranne połączenie murów, czy zbyt cienka warstwa tynku mogą pogorszyć izolacyjność akustyczną nawet o kilka decybeli. A te usterki, na etapie odbioru budynku, przy coraz częściej wykonywanych badaniach akustyki przegród, mogą dostarczyć firmom wykonawczym dodatkowych kłopotów.

 • 20504529 https bi

  Ściany gipsowo-kartonowe: remedium na hałas domowy

  Zacisze domowe to dla nas miejsce niezwykle ważne - tu odpoczywamy, gotujemy, spędzamy wolny czas z rodziną. W typowej 4 osobowej rodzinie niestety często domownicy w danej chwili mają różny pomysł na swój wolny czas - rodzice oglądają telewizję w czasie gdy dzieci odrabiają lekcje, córka słucha muzyki podczas poobiedniej, sobotniej drzemki rodziców - przykłady wydają się teoretyczne, ale sami nie raz staliśmy przy takich problemach. Co więc zrobić, żeby wzajemnie sobie nie przeszkadzać?

 • Polskie normy nie są szczególnie rygorystyczne, jeśli chodzi o izolację dźwiękową. Skutki najczęściej odczuwają mieszkańcy domów wielorodzinnych, ale i w jednorodzinnych - jeśli nie znajdują się w cichej okolicy - hałas bywa dużym problemem.

  Hałas w domu: co mówią o nim przepisy

  Wymagania izolacyjności akustycznej poszczególnych elementów budynków określają przepisy techniczno-budowlane i właściwe normy.

 • 20082048 https bi

  Akcja edukacyjna miesięcznika "Ładny Dom": cicho - zdrowo - komfortowo

  Wybierając lokalizację domu czy mieszkania nie sprawdzamy, czy będzie tam cicho. Wystarczy, że pod oknami nie ma autostrady czy linii kolejowej. Tymczasem hałas staje się wszechobecny i wpływa na nasz komfort i samopoczucie.