Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akcja edukacyjna miesięcznika "Ładny Dom": cicho - zdrowo - komfortowo

red.

Wybierając lokalizację domu czy mieszkania nie sprawdzamy, czy będzie tam cicho. Wystarczy, że pod oknami nie ma autostrady czy linii kolejowej. Tymczasem hałas staje się wszechobecny i wpływa na nasz komfort i samopoczucie.

20082048 https bi
Fot.: shutterstock bbevren

Celem naszej akcji, prowadzonej wspólnie z markami Ecophon,
Saint-Gobain Glass/Glassolutions, Isover, Leca, Rigips, jest zwrócenie uwagi osób planujących zakup mieszkania albo budowę domu na akustykę.

Hałas jest jednym z czynników zanieczyszczających środowisko. Mamy coraz więcej informacji o jego wpływie na ludzkie zdrowie. Jak podają autorzy raportu "Życie nocne miast a problem hałasu" w publikacji Światowej Organizacji Zdrowia i Wspólnego Centrum Badawczego Komisji wykazano, że skutkiem hałasu związanego z ruchem drogowym może być utrata ponad 1 mln lat zdrowego życia rocznie w państwach członkowskich UE oraz w innych krajach Europy Zachodniej. Z badań prowadzonych w UE wynika, że narażenie na hałas wykazuje tendencję wzrostową w porównaniu z innymi czynnikami stresogennymi. To tym bardziej istotne, że jest wszechobecny - odczuwamy go na ulicach i w budynkach użyteczności publicznej. Szczególnie dokuczliwy i - co gorsza - obniżający możliwości poznawcze dzieci jest w placówkach edukacyjnych - szkołach, przedszkolach. Dopada nas również w sklepach i galeriach handlowych. Nie jesteśmy od niego wolni nawet we własnych domach, niezależnie od tego czy mieszkamy w budynku jedno- czy wielorodzinnym.

Jak stwierdzają dalej autorzy raportu "w dzisiejszych czasach, (...) na terenach miast i na innych obszarach, narażenie człowieka na hałas jest znacznie większe, niż ukształtowane ewolucyjnie mechanizmy ochronne".

CHCEMY TEMU ZARADZIĆ!

Nie uda nam się oczywiście uciszyć wszystkich niepożądanych hałasów. Ale mamy pewien wpływ na nasze otoczenie - możemy sprawić, by było bardziej komfortowe akustycznie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD.

    Więcej o:

Skomentuj:

Akcja edukacyjna miesięcznika "Ładny Dom": cicho - zdrowo - komfortowo