Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ściany gipsowo-kartonowe: remedium na hałas domowy

Sebastian Staniszewski, RIGIPS - Saint Gobain

Zacisze domowe to dla nas miejsce niezwykle ważne - tu odpoczywamy, gotujemy, spędzamy wolny czas z rodziną. W typowej 4 osobowej rodzinie niestety często domownicy w danej chwili mają różny pomysł na swój wolny czas - rodzice oglądają telewizję w czasie gdy dzieci odrabiają lekcje, córka słucha muzyki podczas poobiedniej, sobotniej drzemki rodziców - przykłady wydają się teoretyczne, ale sami nie raz staliśmy przy takich problemach. Co więc zrobić, żeby wzajemnie sobie nie przeszkadzać?

20504529 https bi
Fot. RIGIPS - Saint Gobain

Rozwiązanie jest bardzo proste – należy świadomie, najlepiej przy pomocy projektanta, zaprojektować swój dom nie tylko pod kątem wizualnym czy funkcjonalnym, ale także przewidzieć rozwiązania akustyczne, które pozwolą nam ten dom uczynić nie tylko ładnym, ale przede wszystkim KOMFORTOWYM. Co ciekawsze – rozwiązania takie mogą okazać się wręcz tańsze, niż klasyczne, stosowane przez dziesięciolecia, rozwiązania murowane.

20504531 https bi
Fot. RIGIPS - Saint Gobain

Ściany RIGIPS PRO Aku to odpowiedź na takie zapotrzebowanie – nowa generacja materiałów pozwala tworzyć tanie i niezwykle skuteczne materiały izolacyjne – płyta akustyczna o unikalnych właściwościach i jedyny na rynku profil RIGIPS Ultrastil AKU to opatentowana technologia o najwyższych parametrach. Bardzo ważne jest, aby ściany traktować jako kompletne rozwiązanie RIGIPS, gdyż tylko wtedy jest gwarancja osiągnięcia pożądanego i zadowalającego efektu.

W tym miejscu możemy przytoczyć szereg parametrów, ale pozwolę sobie zaproponować coś odmiennego:

www.cichewnetrze.pl
www.cichewnetrze.pl

Zachęcam do uruchomienia aplikacji dBstation, znajdującej się pod adresem www.cichewnetrze.pl. RIGIPS stworzył ją specjalnie dla Państwa, abyście w bardzo łatwy sposób mogli porównać zalety nowoczesnych systemów akustycznych w technologii gips-kartonu w porównaniu z tradycyjnym systemem murowanym.

Dodatkowo, tylko sucha zabudowa może zapewnić zalety takie jak:

- bardzo niska waga przegrody – od 20-25 kg/m2 ściany daje możliwość postawienia w dowolnym miejscu, łatwego podziału pomieszczeń czy remontów na każdej kondygnacji;

- tani i łatwy transport – nawet samochodem osobowym;

- bardzo wysoka jakość powierzchni – specjalne krawędzie Rigips PRO pozwalają na niezwykle gładkie i szybkie wykończenie połączeń;

- cienkie przegrody – nie marnujemy powierzchni użytkowej!

- bardzo czysta i szybka technologia – brak mokrych procesów wykończeniowych, ciężkich elementów, okresu schnięcia zapraw murarskich i tynków. Ściana budowana dzisiaj jutro może być już w pełni funkcjonalna!

- cała ściana wraz z elementami montażowymi od jednego dostawcy – daje gwarancję przemyślanej konstrukcji oraz jakości rozwiązania.

- ekologiczne materiały

- wyjątkowo korzystny czynnik ceny do jakości.

20504532 https bi
Fot. RIGIPS - Saint Gobain

Powyższe należy traktować wyłącznie jako ogólne i skrócone informacje. Należy skonfrontować je z projektantem pod kątem konkretnego budynku.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ściany gipsowo-kartonowe: remedium na hałas domowy