Farby, kleje, zaprawy

 • 8222913 https bi

  Poradnik malowania ścian - malowanie

  Jak mówią doświadczeni malarze, bardzo staranne przygotowanie ścian przed nałożeniem nowych farb jest gwarancją sukcesu.

 • Farby. Kolor ścian. W dopasowaniu odcienia farby do światła pomoże pomalowanie wnętrza pudełka po butach - zobaczymy wtedy, jak wybrany kolor wygląda w półcieniu, a jak w pełnym oświetleniu

  Poradnik malowania ścian - wybieramy kolor

  Przed podjęciem decyzji o kolorach farb warto pomyśleć, jak będą wyglądać w naturalnym i sztucznym oświetleniu.

 • Parapety z kamienia zwykle mają zaledwie 3-4 cm grubości. Mogą wyglądać masywniej, jeśli zamontuje się je na istniejących parapetach, na przykład betonowych (jak na zdjęciu), a stary parapet osłoni się maskownicą z płyt kamiennych

  Parapety na zaprawie

  Ceramika i kamień to najtrwalsze materiały na parapety zewnętrzne. Są odporne na wilgoć, słońce i mróz. Nie wymagają też częstej konserwacji.

 • Farby do wnętrz - kolorowe metamorfozy

  Wiele rzeczy w życiu trudno jest nam zmienić - ale na pewno nie są to kolory ścian.

 • Farby w baśniowych kolorach

  Farby z serii Disney to nie tylko magiczne kolory oraz akcesoria, pozwalające stworzyć bajkowy świat w pokojach najmłodszych, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo dla zdrowia Twojego dziecka

 • Farby do wnętrz - kolor biały uspokaja

  Biały kolor to bezpieczny wybór: długo się nam nie znudzi, wszystko do niego pasuje, a na dodatek - uspokaja i poprawia nastrój.

 • Farby dekoracyjne polecane są nie tylko do reprezentacyjnych pomieszczeń. W sypialni pięknie będą wyglądały ściany w tonacji pastelowej. Aby ożywić pomieszczenie, narożnik, wnękę albo inny fragment ściany, maluje się je innym kolorem.

  Farby do efektów specjalnych

  Gdy znudzą się nam gładkie jednobarwne ściany, sięgnijmy po specjalne farby. Nadadzą one wnętrzom niepowtarzalny charakter, a efekt w dużej mierze będzie zależał od naszej fantazji.

 • Do czyszczenia zabrudzonej powierzchni używa się narzędzi, którymi nie można jej uszkodzić: gąbek, pac gąbkowych lub miękkich szczotek.

  Środki do czyszczenia zapraw budowlanych

  Na cokołach, elewacjach czy tarasach często spotkać można ślady zaprawy cementowej - pozostałości po niestarannym murowaniu, klejeniu lub spoinowaniu. Oto proste sposoby i preparaty na usunięcie takich zanieczyszczeń.

 • 2736767 https bi

  Wybieramy farbę

  Większość producentów farb oferuje klientom specjalne programy ułatwiające wybór rodzaju farby i jej koloru

 • Alpina Living White GLANCE efekt: gładka powłoka z połyskiem Potrzebne produkty: grunt Alpina Renova (opcja: na zniszczone ściany); farba emulsyjna Alpina Living White GLANCE. Cena produktów na 1 m2 ściany: 6,80 zł.

  Farby do efektów specjalnych - galeria

  Gdy znudzą się nam gładkie jednobarwne ściany, sięgnijmy po specjalne farby. Nadadzą one wnętrzom niepowtarzalny charakter, a efekt w dużej mierze będzie zależał od naszej fantazji.

 • 2832211 https bi

  Farby

  Pomalowanie ścian to prosty i szybki sposób na uzyskanie jednolitej powierzchni bez połączeń i podziałów. Różnorodność barw i odcieni farb, a także łatwość ich mieszania pozwala nadawać wnętrzom dowolny kolor.

 • Sypialnie. Można je malować różnymi farbami, ale najlepiej wybrać takie, które są bezzapachowe, bezpieczne dla ludzi i środowiska przyrodniczego. Nie muszą być za to niezwykle odporne.

  Farby do sypialni, łazienki i... piwnicy

  Planując malowanie ścian, myślimy głównie o kolorach. Tymczasem równie ważny jest dobór farb ze względu na ich właściwości.

 • Gładzie gipsowe

  Gładzie stosujemy zarówno do wykańczania nowego domu, jak i podczas prac remontowych. Dzięki nim tanio i sprawnie można stworzyć idealnie równe podłoże do malowania