Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pompy do wody

red.

Do zasilania instalacji wodociągowej stosuje się trzy rodzaje pomp - samozasysające, głębinowe i zatapialne.

pompa do wody
Zastosowanie pompy samozasysającej do pompowania wody ze studni wąskorurowej zwanej abisyńską
Rys. Wawrzyniec Święcicki
Wybór odpowiedniej pompy do wody zależy przede wszystkim od typu studni, z której będzie czerpana woda, oraz od poziomu, na którym znajduje się jej lustro.

Pompy samozasysające. Można stosować jedynie wtedy, gdy lustro wody w studni podczas pompowania nie opada niżej niż 7-8 m od poziomu ustawienia pompy. Z większej głębokości pompa taka nie jest w stanie zasysać wody. Dlatego są one przeznaczone do studni kopanych oraz studni abisynek lub do studni głębinowych z rurą osłonową, o dostatecznej wydajności napływu.

Pompy głębinowe. Nie mają ograniczenia co do głębokości czerpania wody; silnik wraz z pompą opuszcza się poniżej jej lustra w studni. Montuje się je głównie w studniach głębinowych z rurą osłonową, w której wewnętrzna średnica pozwala na wprowadzenie agregatu pompowego (wynosi co najmniej 75 mm, czyli 3 cale).

Pompy zatapialne. Są podobne do głębinowych, jednak ze względu na konstrukcję i niewielką wysokość tłoczenia przeznaczone są głównie do czerpania wody z płytkich studni kopanych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Pompy do wody