Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skarby Natury - kolekcja dębowych podłóg litych w ofercie Barlinka

Tekst: firma Barlinek

Firma Barlinek rozszerzyła ofertę dębowych podłóg litych. Po sukcesie pierwszych dyli drewnianych przyszedł czas na nowe wyroby, poddane dodatkowym procesom postarzania oraz barwienia, dzięki którym te szlachetne podłogi nabrały niepowtarzalnego charakteru i wyglądu.

7884056 https bi
Fot. firma Barlinek
Klasyka i elegancja

Systematycznie powiększana kolekcja podłóg litych Barlinka cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród zwolenników podłóg drewnianych. Lite drewno, z którego te posadzki są wykonane, najwyższa jakość surowca oraz grubość szlachetnej warstwy użytkowej - wszystkie te elementy sprawiają, że wnętrze, w którym znajduje się taka podłoga, emanuje naturalnym pięknem. Dzięki różnorodnym procesom, jakim zostają poddane wyroby w fazie produkcji, otrzymujemy w efekcie kilkanaście wzorów podłóg, które sprostają najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom.

W ofercie handlowej występują podłogi dębowe w standardowym wykończeniu o wdzięcznych nazwach Diamond, Ruby oraz Amber. Nowości z gatunku podłóg dębowych to szeroka gama desek koloryzowanych od jasnych, bielonych jak Pearl, czy Amethyst, poprzez nieco ciemniejsze odcienie, takie jak: Birmit, Coral, Topaz, Rubellit czy Beryl, aż do niemal czarnej - postarzanej i barwionej podłogi Onyx. Każda z wymienionych podłóg urzeka urodą prawdziwego drewna. Dąb Pearl to podłoga postarzana z wyraźnymi wgłębieniami , o wyjątkowo jasnej - perłowej - barwie.

Dąb Topaz to beżowo- brązowa podłoga, której wyraźne usłojenie zostało dodatkowo podkreślone poprzez ciemniejsze zabarwienie. Onyx to z kolei prawie czarna podłoga, na której gdzieniegdzie przebłyskuje jaśniejszy kolor słojów drewna. Każda z podłóg urzeka urodą prawdziwego drewna.

Wykończenie powierzchni

We wszystkich podłogach litych w ofercie Barlinka krawędzie deski są specjalnie fazowane, co podkreśla oryginalność i naturalność wyrobu. Każda z desek od spodu jest dodatkowo rowkowana, aby zniwelować naprężenia i naturalną pracę drewna podczas długoletniej eksploatacji, a zarazem by ułatwić montaż.

Wszystkie oferowane podłogi są lakierowane bądź olejowane. W trosce o najwyższą jakość zastosowany lakier jest nie tylko łagodny dla środowiska i bezpieczny dla użytkowników, ale też zapewnia wysoką ochronę na ścieranie i zarysowania. Olej użyty do impregnacji podłóg zapobiega wnikaniu brudu, a ponadto ożywia barwę podłogi i uwypukla strukturę podłogi. Znakomita większość dyli dębowych została dodatkowo poddana procesowi szczotkowania, aby w ten sposób podkreślić wyraźną strukturę i przepiękny rysunek drewna. Fabryczne wykończenie sprawia, że deska nie wymaga już ani cyklinowania, ani dodatkowego zabezpieczenia tuż po ułożeniu. Znacząco zmniejsza to nie tyko czas, ale i koszt montażu podłogi. Deski te montujemy do podłoża na stałe poprzez przyklejenie lub mocowanie na "ukryty gwóźdź" do tzw. ślepej podłogi. Taki montaż zwiększa walory użytkowe. Podłogi lite z oferty Barlinka mają warstwę użytkową o grubości aż 8 mm, dzięki czemu

w czasie użytkowania można je wielokrotnie poddawać renowacji.

Wymiary desek to: 135 mm (szerokość) x 18 mm (grubość), a długości desek w paczce wahają się od 1,8 m do 0,6 m. Koszt 1 m2 podłogi wynosi 315 zł brutto.

Pielęgnacja podłóg litych

Codzienna pielęgnacja podłóg to odkurzanie lub zamiatanie. Piach czy wodę należy usuwać z powierzchni, ze względu na możliwość zarysowania czy zniszczenia podłogi. Meble, w tym stoły oraz krzesła dobrze jest zabezpieczać filcowymi podkładkami, aby w ten sposób zapobiegać ewentualnemu uszkodzeniu posadzki. Pod fotel biurowy wskazane jest położenie przezroczystej maty ochronnej. Do pielęgnacji podłóg litych można używać specjalnych preparatów, przeznaczonych do tego rodzaju podłóg, oferowanych m.in. przez firmę Barlinek.

***


Barlinek S.A. jest największym krajowym dostawcą trójwarstwowych podłóg drewnianych oraz wiodącym producentem na świecie. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej Barlinek. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Eksport podłóg prowadzony jest do 50 krajów na 4 kontynentach. Grupa oprócz podłóg litych wytwarza także: certyfikowane podłogi do obiektów sportowych (Barkiet Sport), okleiny naturalne, listwy podłogowe oraz pelet drzewny i brykiet.

Skomentuj:

Skarby Natury - kolekcja dębowych podłóg litych w ofercie Barlinka