Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 12/2013

red.

W tym numerze: *Zabezpieczamy budowę na zimę; *Automatyka domowa; *Planujemy kominek; *Podgrzewamy rynny; *Ogród zimowy; *Nowoczesne grzejniki; *Garaż; *Świąteczne oświetlenie domu.

Okładka miesięcznika Ładny Dom 12/2013
Okładka miesięcznika Ładny Dom 12/2013
Fot. Getty Images, Fibaro, Kalmar, Siniat, Zehnder, Andrzej Pisarski
AKTUALNOŚCI

Z rynku. Drzwi do domów pasywnych, okna z certyfikatem, cegła klinkierowa z fakturą, elastyczna fuga z brokatem, kominki z żeliwa i stali, uniwersalna szlifierka, przyciski spłukujące do łazienek w różnych stylach, elektroniczna wkładka do drzwi.

DOM MIESIĄCA

Świadkujący historii. W mury tego domu została wpisana przeszłość - kolejne etapy polskiej historii zostawiły swój ślad na każdym wnętrzu. Właściciele, choć cenią sobie nowoczesność postanowili nie pozbawiać budynku tego charakteru.

PORADY ARCHITEKTONICZNE

Kominek i jego miejsce w domu. O tym, czy chcemy mieć kominek najlepiej zadecydować już na etapie projektu domu. Potem może być na to trochę za późno. Gdy kominek ostatecznie stanie, pamiętajmy o jego właściwej eksploatacji.

Z Katalogu Projektów. Dom dla Ciebie. Propozycje z katalogu gotowych projektów.

Polecamy projekt. Rodzinny azyl. To projekt domu o prostej zwartej bryle, który nie narazi inwestorów na duże wydatki.

PRACE BUDOWLANE

Budujemy garaż. Zanim zaczniemy myśleć o garażu, powinniśmy wiedzieć, z czego wznieść jego ściany, czym wykończyć podłogę oraz jaką bramę wybrać.

Izolacje w domu. Ciepły i suchy dom. Podsumowanie cyklu, czyli jak i gdzie ułożyć izolacje termiczne, przeciwwodne i przeciwwilgociowe w domu.

Materiały. Drewno na zewnątrz domu. Podpowiadamy, gdzie można je zastosować, jaki gatunek drewna wybrać oraz w jaki sposób je wykończyć.

Przeszklenia. Ogrody zimowe. Aby taka inwestycja się udała, trzeba wcześniej przemyśleć rozwiązania techniczne ich budowy, ponieważ wiążą się z tym znaczne koszty.

Harmonogram. Zima na budowie. Jakie prace przerwać, a jakich w ogóle nie zaczynać i w jaki sposób zabezpieczyć niedokończony dom przed deszczem, śniegiem i mrozem.

PRACE INSTALACYJNE

Ogrzewanie. Nowoczesne grzejniki. Odpowiednio dobrane, zapewnią komfortową temperaturę w pomieszczeniu.

Ogrzewanie. 10 sposobów na zmniejszenie rachunków. Jak naszym zdaniem zrobić to najlepiej - wybieramy konkretne rozwiązanie dla swojego domu.

Ogrzewanie. Kable grzejne na dachu i w rynnach. Zamiast samemu usuwać śnieg z dachu, można zamontować instalacje przeciwoblodzeniową.

Sterowanie. Dom w sieci. Co obecnie potrafi automatyka domowa i ile to kosztuje?

PRACE WYKOŃCZENIOWE

Materiały. Systemy do suchej zabudowy. Stwarzają niemal nieograniczone możliwości wykańczania wnętrz.

Oświetlenie. Świet(l)ne diody. Dopiero całkiem niedawno stały się popularne w naszych domach.

Kuchnie. Zabudowa na miarę. Jest jedną z droższych pozycji na liście prac wykończeniowych, dlatego dobrze ją przemyślmy.

WOKÓŁ DOMU

Oświetlenie. Jasne idą święta. Kupując dekoracje świetle, pamiętajmy, by były zarówno efektowne, jak i bezpieczne.

Ogród. Przetrwać mrozy. Co zrobić, aby rośliny w dobrej kondycji doczekały wiosny.

Ogród. Kompost na wagę złota. Kompostownik zmienia organiczne odpadki w cenny, naturalny nawóz.

Instalacje. Miejsce na zbiornik z gazem. Rodzaje zbiorników, opłaty za gaz i inne praktyczne wskazówki.

GORĄCA LINIA

Prawo. Z rynny do sąsiada. Jak zgodnie z prawem odprowadzić wody opadowe z własnej działki.

Remont. Ścianki na poddaszu. Jeśli stawiane na poddaszu ścianki będą wypełnione materiałem dźwiękochłonnym, skutecznie ograniczą przenoszenie się dźwięków.

Remont. Regulacja okuć okiennych. Jakie są przyczyny niedomykania się skrzydła okiennego i czy zawsze trzeba wzywać serwis?

Budowa. Rolety z ukrytymi kasetami. Dobrze izolują termicznie, zatrzymują ciepło w domu oraz... pomagają odstraszyć złodziei.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 12/2013