Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 11/2014

red.

W tym numerze: *Jak mieć więcej miejsca na poddaszu; *Remont schodów; *20 prac ogrodowych przed zimą; *Odkurzacz centralny; *Podgrzewacze do wody; *Ceramika i beton komórkowy. W tym numerze Konkurs - do wygrania biokominki!

Ładny Dom listopad
Ładny Dom - listopad
Fot. Bartosz Makowski, Isover, Kratki.pl, Hormann, Roben, Wienerberger
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Góry, spokój i dobre sąsiedztwo. Tynkowany na biało dom, dwuspadowy dach pokryty czerwoną dachówką, wielki zadaszony taras, a w oddali widok na pokryte słońcem góry. Czy w głębi duszy większość z nas nie tęskni za sielskim życiem w takim właśnie miejscu. Oczywiście niektórzy tęsknić nie muszą. Mogą bowiem mieć to wszystko każdego dnia.

Dom na miarę. Dom, który wyprzedził rzeczywistość. Relacja z budowy i otwarcia pierwszego w Polsce Domu Hybrydowego, zasilanego energią odnawialną i zrealizowanego w standardzie Multi-Comfort.

Porady architekta. Jak odmłodzić stary dom? Jest na to kilka sposobów. Można między innymi wymienić pokrycie dachowe lub doświetlić poddasze, albo otworzyć wnętrza na otoczenie i zaproponować ich nowy układ.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Siedem gotowych projektów domów - nowoczesne, wygodne i funkcjonalne propozycje.

Rekomendacja. Układanka. Prezentacja projektu polecanego przez architekta; jego wyróżnik to klarownie i elegancko podzielona bryła domu.

Wokół architektury. Prezentujemy m.in. dom z koronkową elewacją oraz pokazujemy jak dobrze zaparkować rower... na suficie.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności firmowe.

DOM W PRAKTYCE

Budowa. Komplet na ścianę: bloczki, pustaki, zaprawy. Ściany z betonu komórkowego i ceramiki poryzowanej stawia się szybko i precyzyjnie. Ich wykonanie ułatwiają elementy w różnych formatach i odpowiednio dobrane zaprawy.

Budowa. Detal w budowie - taras nad pomieszczeniem. Taras, zwłaszcza ten nad ogrzewaną częścią domu, to jeden z trudniejszych do wykonania elementów konstrukcji budynku. Nie oznacza to jednak, że nie da się go zrobić poprawnie.

Budowa. Nowoczesne okucia. Sposób na ładne, wygodne i bezpieczne okna. Choć okucia nie są szczególnie mocno eksponowanym elementem okien, to właśnie od nich w dużej mierze zależy wygoda obsługi i bezpieczeństwo okien.

Budowa. Klejone prawie jak murowane. Do wykończenia ocieplonej ściany, zamiast tynku cienkowarstwowego, można wykorzystać nowoczesne okładziny, które nadadzą fasadzie wygląd prawdziwego muru.

Budowa. Z bramą na pierwszym planie. Gdy garaż jest wbudowany w bryłę domu, wjazd do niego staje się głównym elementem elewacji frontowej. Ale efektowny wygląd bramy garażowej to nie jedyne, o co musimy zadbać.

Remont. Więcej miejsca pod dachem - rozbudowa poddasza. Do wyboru mamy 3 sposoby: dobudowanie piętra na dachu płaskim, podniesienie dachu lub adaptację nieużytkowego strychu.

Remont. Renowacja schodów betonowych. Schody betonowe sa bardzo trwałe, ale ich okładziny z czasem się niszczą lub przestają pasować do modernizowanego wnętrza. Czym je zastąpić, by nowe pokrycie było trwałe, ładne i... osiągalne finansowo?

Remont. Czyszczenie i impregnacja elewacji. Elewacja nie wymaga corocznego gruntowego mycia. Wystarczy ją wyczyścić raz na kilka sezonów. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni sposób do rodzaju zabrudzeń.

Instalacje. Wentylacja w domu energooszczędnym. Wielu inwestorów wciąż jeszcze nie docenia znaczenia wentylacji mechanicznej. Jednak jeśli budujemy dom energooszczędny, jest ona po prostu konieczna.

Instalacje. Podgrzewacze - który wybrać i dlaczego. Kiedy potrzebujemy dużo ciepłej wody do kąpieli w wannie, a w drugiej łazience inny domownik w tym samym czasie chce wziąć prysznic, konieczny jest odpowiedni podgrzewacz elektryczny lub gazowy.

Instalacje. Odkurzacz centralny w teorii i praktyce. Dla większości z nas odkurzanie nie należy do szczególnie lubianych czynności. Może być ono jednak znacznie szybsze i skuteczniejsze, jeśli zamontujemy centralny odkurzacz. Nasi rozmówcy, którzy skorzystali już z tego rozwiązania, podzielili się swymi doświadczeniami.

Wykończenie. Biokominek - prawdziwy płomień bez komina. Biokominek z tradycyjnym kominkiem ma tyle wspólnego, że w obu płonie "żywy ogień". Poza tym różni je niemal wszystko: rodzaj paliwa, sposób obsługi oraz wymagania instalacyjne.

Wykończenie. Drewno czy podobne? Materiały drewnopodobne, które bardzo dobrze imitują naturalne tworzywo, a przy tym są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Gorąca Linia. Prawo. Od skarbówki nie uciekniesz. Spłaty długów wobec urzędu skarbowego nie uda się uniknąć. Mało prawdopodobne jest też ich umorzenie.

Gorąca Linia. Remont. Wymiana starych parapetów. Jak to dobrze zrobić, aby uniknąć powstania mostków termicznych?

Gorąca Linia. Remont. Porysowany blat granitowy. Podpowiadamy, w jaki sposób skuteczne usunąć już powstałe rysy.

Gorąca Linia. Remont. Uszkodzona wanna. Jakich preparatów użyć, aby naprawić emaliowaną powierzchnię wanny?

Gorąca Linia. Remont. Bezprzewodowy system alarmowy. Lepiej zdecydować się na jego montaż w nowych, niewykończonych jeszcze wnętrzach.

Gorąca Linia. Instalacje. Przenoszenie gniazdka. To nie jest skomplikowane zadanie. Trzeba tylko zachować podstawowe środki bezpieczeństwa.

WOKÓŁ DOMU

Ogród. 20 prac, które trzeba wykonać jesienią. Wygrabić liście, zabezpieczyć rośliny przed mrozem, przygotować oczko wodne - to tylko niektóre prace, o których musi pamiętać ogrodnik przed nadejściem zimy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 11/2014