Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 10/2014

red.

W tym numerze: *Docieplanie starego domu; *Montaż okien; *Cegły na elewacje; *Pompy ciepła do c.w.u.; *Drzwi wewnętrzne; *Deszczówka; *Cięcie drzew. Z tym wydaniem praktyczny dodatek Instalacje w domu!

ładny dom
Okładka miesięcznika Ładny Dom 10/2014
Fot. Bartosz Makowski, Wojciech Surdziel, Interdoor, Wienerberger, Röben, Vox
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Na dawnym parkingu. Gdy nowo zbudowany dom sprawia, że zaniedbana dotąd okolica ożywa i pięknieje, świat staje się odrobinę lepszy. Tak właśnie zdarzyło się w podwarszawskiej miejscowości blisko Puszczy Kampinoskiej.

Dom na miarę. Wspomnienie z PRL-u, czyli Brda na nowo. Dzięki ciekawemu pomysłowi projektanta ten kempingowy domek epoki gierkowskiej zyskał zaskakujący wyraz, niecodzienne wykończenie, które każe spojrzeć w zupełnie nowy sposób na coś, co - wydawało się - znamy niemal do znudzenia.

Architektura. Dom na wsi. Na wsi żyje się równie komfortowo, jak w mieście, a na dodatek zyskuje się zieleń, przestrzeń i czyste powietrze. Dlatego domy na wsi mają coraz więcej zwolenników.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Cztery gotowe projektów domów - jak wybrać i co zrobić, by dopasować ten najlepszy do naszej posesji.

Rekomendacja. Napędzany słońcem. To propozycja dla tych, którzy chcą mieć budynek pasywny, wzniesiony w zgodzie z naturą.

Wokół architektury. Prezentujemy m.in. drewnianą żarówkę oraz Sliver House, czyli jeden z najwęższych domów na świecie.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności.

DOM W PRAKTCE

Budowa. Montaż okien - jak ustrzec się błędów? Nawet najlepsze okna nic nam nie dadzą, jeśli zostaną źle zamontowane. Dlatego już na etapie ich wybierania i zamawiania warto porozmawiać ze sprzedawcą o najlepszym sposobie montażu, a potem dopilnować wykonawców, by zrobili to zgodnie z ustaleniami.

Budowa. Do w 3 miesiące, czyli o zaletach prefabrykacji. Domy prefabrykowane wielu inwestorom kojarzą się wyłącznie z czasami PRL-u i blokami wznoszonymi z wielkiej płyty. Tymczasem nowoczesne technologie budowania z elementów gotowych zapewniają maksymalne uproszczenie inwestycji i skrócenie czasu jej trwania.

Budowa. Izolacje basenów. Nieckę basenu trzeba szczególnie dobrze zaizolować. Wyciekająca z niego woda może bowiem zagrażać fundamentom domu i powodować ich niszczenie.

Budowa. Jakie cegły na elewacje. Silikaty, klinkier, a może cegły betonowe? Wszystko zależy od naszych upodobań i... zasobności portfela.

Budowa. Nowe ocieplenie na starym domu. Może się okazać, że ściany ocieplone kilkanaście lat temu, nie spełniają już swojej funkcji. Co zatem zrobić? Czy zerwać stare ocieplenie, czy położyć na nim nowe?

Budowa. Renowacja dachu z blachy. Konserwacja stalowego pokrycia dachowego nie jest zbyt kłopotliwa. Wymaga jednak stosowania się do kilku podstawowych zasad.

Instalacje. Jak podgrzać wodę za 1 zł dziennie? To możliwe, jeśli zamontujemy pompy ciepła do c.w.u. Przygotowują ją one niezależnie od zamontowanego w domu systemu centralnego ogrzewania. Wykorzystują do tego celu ciepło zawarte w powietrzu.

Instalacje. Automatyka układu grzewczego. Odpowiednio dobrane sterowanie instalacji grzewczej zapewnia jej wygodną obsługę, a także daje bardzo wymierne oszczędności w kosztach eksploatacji.

Instalacje. Dom inteligentny i wygodny. Z każdym rokiem inteligentne systemy zarządzania są coraz dostępniejsze, zwłaszcza cenowo. Ale i tak pojawia się pytanie: czy naprawdę warto w nie inwestować?

Instalacje. Lepszy i tańszy - kocioł na gaz. Jeśli nasze urządzenie ma już kilkanaście lat i często się psuje, a wysokość rachunków za ciepło przyprawia nas o ból głowy - warto wymienić je na nowe. Najlepiej na model kondensacyjny.

Wykończenie. Drzwi do wnętrz - szybki kurs dla kupujących. Na rynku mamy duży wybór: pełne, przeszkolone, z lustrem, imitujące drewno. Które zatem wybrać i ile za nie zapłacimy?

Wykończenie. Etykieta się przyda. Energooszczędne, wydajne i skuteczne - to wymagania dla nowych odkurzaczy. Sprawdź je przed zakupem!

Wykończenie. Wanny duże i małe. Propozycje dla tych, którzy mają małe łazienki oraz duże salony kąpielowe.

Gorąca Linia. Prawo. Sąsiedzki spór o płot. Jak postawić płot w zgodzie z prawem i... swoim sąsiadem.

Gorąca Linia. Budowa. Lakierowanie podłogi z desek. Czym najlepiej zabezpieczyć podłogę z surowego drewna, aby była ładna i trwała.

Gorąca Linia. Budowa. Dlaczego szyby w nowych oknach są zaparowane? To przejściowy skutek uboczny użycia ciepłych szyb.

Gorąca Linia. Ogród. Ścieżka ze spadkiem? Jak poprawnie wykonać nawierzchnie i schody z kostki brukowej na skarpie.

Gorąca Linia. Instalacje. Jak podłączyć kocioł kondensacyjny do komina? Jeśli chcemy odprowadzić spaliny z kotła kondensacyjnego, możemy to zrobić na dwa sposoby: albo wykorzystać stary komin, albo zamontować nowy.

WOKÓŁ DOMU

Ogród. Jak złapać deszcze i co z nim zrobić. Jeśli zrobimy to z głową, zmniejszymy jednocześnie zużycie kosztownej wody pitnej.

Rośliny. Krócej jesienią. Ogrodowa moda jest - jeśli chodzi o jesienne propozycje - powtarzalna. Co roku zaleca cięcie na krótko gałęzi niektórych drzew i krzewów.

Urządzenia. Rozdrabniacze - i nic w ogrodzie się nie zmarnuje... Poradzą sobie i z pędami bylin, i ze średniej grubości gałęziami czy korzeniami wykarczowanych roślin.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 10/2014