Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 09/2014

red.

W tym numerze: *Blacha płaska na dachu; *Duże przeszklenia; *Mata grzejna; *Ściany działowe; *Farby elewacyjne; *Okna dachowe; Drzwi wejściowe.

Wydanie wrześniowe 2014
Wydanie wrześniowe 2014
Ładny Dom
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Za zakrętem.Tego domu miało nie być. To znaczy - miał być, ale zupełnie inny. Architekt we współpracy z inwestorem tworzył początkowo projekt niedużego budynku o tradycyjnej bryle. Wszystko było już na tradycyjnej drodze. Prawie wszystko...

Dom na miarę. Wygodny nie tylko dla młodych, zdrowych i bogatych.W osiedlowym domu mieszkali kilkanaście lat. Myśleli, że zostaną tam na zawsze. Niestety, pogłębiająca się niepełnosprawność ruchowa młodszego syna, skłoniła rodzinę do zmiany miejsca zamieszkania.

Rekomendacja. Dom z szufladką.To projekt odwołujący się do tradycyjnego domu z narożnym podcieniem, który doskonale wpisuje się we współczesne klimaty.

Katalog projektów. Dom dla ciebie.Prezentujemy pięć gotowych projektów domów, podpowiadamy, jak wybrać i co zrobić, by dopasować ten najlepszy do naszej posesji.

Wokół architektury.Dom, który przypłynął na barce, budynek wzniesiony z odpadów oraz hotel z betonowych rur.

Aktualności. Z rynku.Nowości budowlane i instalacyjne oraz aktualności firmowe.

DOM W PRAKTCE

Architektura. Dom w mieście - ma więcej wad czy zalet?Swoim wyglądem coraz mniej przypomina dom jednorodzinny, a bardziej budynek wielorodzinny. Mimo to taka droga forma zabudowy nieustannie znajduje swoich zwolenników.

Budowa. Czy dobrze jest mieć bardzo duże okna.Duże przeszklenia doświetlają i optycznie powiększają wnętrza, a zimą pomagają je dogrzać, dzięki przenikającym przez szyby promieniom słonecznym.

Budowa. Drzwi do domu - tędy ciepło nie ucieknie.Na nic zdadzą się ciepłe ściany i okna, jeśli nie zadbamy o to, by drzwi wejściowe w podobnym stopniu chroniły nasz dom przed zimnem.

Budowa. Izolacje okien dachowych.Aby uniknąć błędów podczas ich osadzania, najlepiej zastosować systemowe akcesoria montażowe.

Budowa. Farby elewacyjne - nie tylko o kolorze.Odpowiednio dobrane, pozwolą również poprawić parametry wyprawy tynkarskiej, zwiększając jej odporność na rozmaite zniszczenia.

Budowa. Detal budowlany: okap, kosz, kalenicaMiejsca te trzeba starannie wykonać. W przeciwnym razie dach może zacząć przeciekać i będzie potrzebny jego kosztowny remont.

Budowa. Jaka musi być grubość ocieplenia.Zmiana przepisów dotyczących termoizolacyjności ścian w praktyce.

Budowa. Blacha płaska w nowoczesnej postaci.To jedno z najstarszych pokryć dachowych. Jednak mimo upływu czasu, doskonale prezentuje się zarówno na dachach domów o tradycyjnej architekturze, jak i tych nowoczesnych.

Budowa. Przygotowanie podkład pod posadzkę.Podkład podłogowy powinien być wytrzymały i tworzyć idealnie równą powierzchnię pod wybrane wykończenie.

Remont. Ściany w nowym miejscu.Jeśli chcemy przearanżować nasz dom, można to zrobić, wyburzając stare ściany i stawiając nowe.

Instalacje. Ogrzewanie domu energooszczędnego pompą ciepła.To dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy dostępu do gazu ziemnego, a zależy nam na urządzeniu zapewniającym niskie koszty ogrzewania domu i wody do mycia, a przy tym bezobsługowym.

Instalacje. Współpraca kotłów, kolektorów i kominka.Czy takie połączenie kilku źródeł ciepła jest możliwe i opłacalne ekonomicznie?

Instalacje. Mata grzejna - kiedy i gdzie warto ją ułożyć.Szybki i łatwy sposób na ciepłą podłogę w łazience, kuchni i przedpokoju, bez podnoszenia poziomu posadzki.

Wykończenie. Podłoga na szybko.Laminowane panele podłogowe to nie tylko lśniąca deska, układana kiedyś raczej w sypialniach i pokojach dziecięcych. Obecnie montujemy je niemal wszędzie.

Wykończenie. Blaty.Materiałom na blaty stawia się wysokie wymagania: powinny być odporne na wodę, zabrudzenia, wysoką temperaturę oraz rozmaite środki czystości.

Gorąca Linia. Prawo. Remont w cudzym budynku.Jakich formalności trzeba dopełnić, aby móc rozpocząć takie prace?

Gorąca Linia. Budowa. Okna łukowe.Wymagają systemu o odpowiednio wzmocnionej konstrukcji oraz dobrego montażu.

Gorąca Linia. Instalacje. Brzydkie zapachy z brodzika.Jak skutecznie można im zapobiegać?

WOKÓŁ DOMU

Ogród. Woda w ogrodzie.Najpopularniejszym elementem ogrodowej architektury jest oczko wodne. Ale możemy też zbudować staw kąpielowy, basen czy chociażby fontannę.

Ogrodzenia. Posesja ładnie zamkniętaChoć prawo nie nakazuje grodzenia prywatnych posesji, niewiele znajdziemy takich, które byłyby całkiem otwarte.

Narzędzia. Jak dbać o kosiarki i kosy.Dzięki kilku niezbędnym zabiegom, które możemy wykonać sami, urządzenia te nie zawiodą nas podczas pracy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 09/2014