Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 10/2009

(red.)

W tym numerze: *Wszystko o oknach plastikowych; *Schody ze stopniami - stalowymi, drewnianymi i szklanymi; *Drzwi odporne na włamanie; *Dom z miejscem na firmę; *Deszcz, kaskada i mżawka w kabinie prysznicowej; *Osiem sposobów na taras ziemny; *Świetlówki i diody zamiast żarówek; *Nowoczesne dachówki w dawnych kształtach; *Najmniejsze i największe okna połaciowe; *Przygotowanie ogrodu do zimy; *Informator rynkowy - 122 kotły na gaz, olej i paliwa stałe.

Ładny Dom numer 10
Ładny Dom numer 10
Ładny Dom
NOWOŚCI

Brama z napędem, lakiery do parkietów, grafitowe płyty do ocieplania ścian i ościeży, bezpieczne okucia okienne, pustaki akustyczne, zestawy solarne do przygotowania ciepłej wody, kompaktowy kocioł kondensacyjny, panel do sterowania domowymi urządzeniami i instalacjami, lakierobejca żelowa do drewna, akcesoria wannowe

MĄDRY BUDUJE 2x LEPIEJ

Trwa nowa edycja naszej akcji

Z powodu kryzysu niższe są ceny materiałów budowlanych i koszty robocizny. Dlatego wybudowanie domu dwa razy lepszego niż tego wymaga prawo, kosztuje mniej niż pół roku temu "zimnego".

Historie prawdziwe

O psie, wuju przyjaciół i złych budowlańcach

Lepiej niż w Ameryce - Zaczęło się zwyczajnie - od wizyt na działce przyjaciół. Potem był zakup sąsiedniej parceli, w pakiecie z daczą. Kropkę nad i postawił pies, który przybłąkał się na działkę i został nowym członkiem rodziny. Dopiero to ostatecznie zadecydowało o rozbudowie daczy i wyprowadzce z miasta. Bohaterowie drugiego reportażu nie mieli żadnych wahań. Powrócili do kraju po ćwierćwieczu za Oceanem, by kupić tu dla siebie dom - gotowy, bez zabawy w budowanie. Znaleźli go z trudem i to w stanie surowym. Za to zaprojektowany w amerykańskim stylu. Mieszkają dziś tak, jak chcieli.

WIZYTY

W nowym domu

Polski dom z japońską precyzją - Ten dom jakby na nich czekał! Ale zanim go odkryli, przeszli przez bezowocne poszukiwania wśród pseudodworków, jakich pełno było wśród ofert kupna. Konsekwencja w odrzucaniu takich "okazji" opłaciła się. Ich wymarzony dom wymagał tylko korekty wnętrz - i dopiero na tym etapie byli gotowi na kompromisy. Choć nie wierzyli projektantom wnętrz, zaufali jednemu z nich, znajomej Japonce. Intuicja ich nie zawiodła.

Trudny detal

Okap w suficie podwieszanym - Okap nad kuchnią znajdującą się na wyspie stwarza oczywiście więcej problemów wykonawczych w porównaniu z takim, który znajduje się przy ścianie w pobliżu przewodu wentylacyjnego. Jego montaż zdecydowanie ułatwia wykonanie sufitu podwieszonego.

PRZED DECYZJĄ

ABC dobrego domu

Z miejscem na biznes - Choć ponad połowa Polaków chciałaby pracować w domu, na wariant ten - coraz bardziej powszechny w Unii Europejskiej, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych - decyduje się u nas zaledwie jeden procent pracowników. Czy warto spróbować? Na pewno tak, ale z głową. Jeśli przedsięwzięcie to ma się udać, zacząć trzeba od przystosowania własnych czterech kątów do potrzeb wykonywanej pracy. Każda wymaga innej, odmiennie zaaranżowanej przestrzeni.

NA BUDOWIE

Okna z PVC

Cieplej i mocniej w nowych kolorach - Mijają czasy, w których od okien wymagano tylko tyle, by były funkcjonalne i ładne. Teraz lista życzeń użytkowników jest znacznie większa. Otwierają ją rozwiązania pozwalające utrzymać optymalny komfort w pomieszczeniach, a rachunki za ogrzewanie - na niskim poziomie. Producenci dwoją się i troją, by sprostać oczekiwaniom.

Dachówki

Nowoczesność w dawnej szacie - Dachówki od wieków kształtują krajobraz Europy i wciąż nie ustępują pola innym pokryciom. Ich wytwórcy nie tylko ciągle udoskonalają technologie produkcji, ale dbają o to, by na rynku obok nowych nie zabrakło znanych od lat klasycznych kształtów.

Okna połaciowe

Najmniejsze i największe - Planując montaż okien połaciowych, nie warto ograniczać się do szukania tych, które po prostu zmieszczą się między krokwiami. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na dobrym, ale i racjonalnym doświetleniu poddasza.

Wełna mineralna

Wełniane nowości - Izolacje wykonywane z wełny mineralnej na dobre zagościły na placach budów. Materiał występuje w licznych formach i ma wiele zastosowań. W ciągu ostatniego roku firmy z tej branży wprowadziły na rynek kilkanaście nowych produktów.

Instalacje

Rynnowa galanteria - System odwodnienia dachu to nie tylko rynny i rury spustowe, ale również wiele akcesoriów. Niejednokrotnie to dopiero one sprawiają, że całość działa bez zarzutu, a w dodatku wygląda estetycznie.

Ogrzewanie

Dwa kominki - Bywa tak, że wcale nie zadowala nas perspektywa posiadania w planowanym domu jednego kominka - w salonie. Niektórym marzy się on także na tarasie. I bardzo dobrze. Pamiętajmy tylko, że najlepiej umiejscowić oba tak, by miały wspólny komin.

W DOMU

Drzwi wejściowe

Solidne tyle, ile trzeba - Zanim zdecydujemy, jakie drzwi wejściowe wybrać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, oceńmy realnie stopień zagrożenia włamaniem.

Podłoga w garażu

Jazda po betonie - Trwała, niepodatna na ścieranie, bezpieczna dla użytkowników, odporna na wilgoć, chemikalia i łatwa do czyszczenia. Temu wszystkiemu podołać musi podłoga w garażu. Najlepiej zrobić ją z betonu.

Schody

Z różnymi stopniami - Gdy musimy w gotowym już domu postawić nowe schody - zazwyczaj przy adaptacji poddasza, warto zdecydować się na takie robione na zamówienie albo składane z modułów, ze stopniami z drewna, metalu lub ze szkła.

Oświetlenie

Żarówki na 20% prądu - Jeśli chcesz wydawać na oświetlenie jedną piątą tego, co dotychczas, przeczytaj ten tekst. Zresztą, prawdę mówiąc, nie masz wyboru. Już niedługo Unia Europejska zmusi nas do wymiany tradycyjnych żarówek na energooszczędne.

Instalacje

W kroplach wody - Prysznic to już nie tylko zwykła słuchawka podłączona do baterii, ale coraz częściej zestaw natryskowy z deszczownicą. Zapewnia kąpiącemu szereg atrakcji, a wśród nich strumień przypominający deszcz, kaskadę lub delikatną mżawkę.

WOKÓŁ DOMU

Ogród

Przygotowania do zimy - Jeśli o własny ogród nie zadbamy w wystarczający sposób jesienią, wiosną nie tylko czeka nas w nim znacznie więcej pracy, ale może się okazać, że mimo naszych wysiłków będzie on wyglądał gorzej niż rok temu.

Taras ziemny

Po drodze z domu do ogrodu - Czy taras stanowi jeszcze fragment domu, czy już ogrodu? Trudno powiedzieć, ale na pewno jest to miejsce, w którym obie przestrzenie spotykają się ze sobą, a czasem przenikają. Doradzamy, jak go zrobić i z jakich materiałów.

GORĄCA LINIA

Odkurzacz centralny w użytkowanym domu

Łazienka dla każdego

Plastikowe jak z drewna

INFORMATOR RYNKOWY

Loża ekspertów

Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy rozmawiają o rynku kotłów w Polsce.

Kotły grzewcze: na gaz, olej i paliwa stałe

Przegląd produktów.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 16 projektów z 9 pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

Numer 10/2009