Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 1/2010

(red.)

W tym numerze: *ABC dobrego domu: fundamenty; *Dobrze ułożone ogrzewanie podłogowe; *Schody dywanowe; *64 baterie łazienkowe i kuchenne; *Kuchnia gazowa czy elektryczna; *Segregowanie śmieci w domu; *Cyrkulacja wody: kiedy to się opłaca; *Eksperci o wymianie żarówek na świetlówki

Ładny Dom - numer styczniowy
Ładny Dom - numer styczniowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Okno w płaskim dachu, klej do trudnych płytek, podłoga z jednego kawałka, brama w jodełkę, bezpieczna elewacja, cichy okap.

MĄDRY BUDUJE 2xLEPIEJ

Piąta debata Akademii Budowlanej

Podczas kolejnej redakcyjnej debaty nasi eksperci przedstawili różne sposoby racjonalnego ogrzewania domu i wody.

Historie prawdziwe

W ciszy i spokoju

Z dziadkami u dziadków

Chwilowy, ale nie byle jaki - Przedstawiamy trzy różne drogi do własnego domu: prosto z życia naszych czytelników.

WIZYTY

W nowym domu

Biało, cicho, intymnie - Może warto pomyśleć o domu zupełnie od nowa, odrzucając wiele z tego, co dotychczas nam się z nim kojarzyło? Tak właśnie postąpili inwestorzy i twórcy tego budynku, w dalekiej Argentynie. Efekt jest intrygujący.

Trudny detal

Podłogi z betonu - Jeśli chcemy mieć pod stopami ładny, gładki i odporny na ścieranie beton, trzeba go powlec specjalnym preparatem.

PRZED DECYZJĄ

Scenariusze domów

Na jesień życia - Tradycyjny obrazek polskiego emeryta to wciąż kapcie, pielęgnacja paprotki, niańczenie wnuków i nic więcej. A gdyby tak złamać ten stereotyp i wybrać się na ten czas w wielką przygodę? Czyli - zbudować dom?

Projekty

Dom z obszernym zapleczem - Jeśli nie przewidzimy w naszym domu miejsc na przechowywanie rzeczy, szybko obudzimy się z ręką w... śmietniku.

Podstawowe pytania

Dach stromy czy płaski? - Lubimy skośne dachy, ale często to te niechciane, płaskie okazują się od nich wygodniejsze, tańsze i ładniejsze.

BUDOWA

ABC dobrego domu

Fundamenty - Ledwie je widać, tymczasem od ich trwałości i wytrzymałości zależą bezpieczeństwo oraz stabilność każdego domu.

Okucia okienne

Między ramą a skrzydłem - Nowoczesne okucia chronią przed włamaniem, dbają o wygodę mieszkańców, a nawet same wietrzą pomieszczenie.

Z życia wzięte

Pomysły na lukarny - Spełniają funkcje użytkowe, ale też zdobią dach. Lub szpecą. Proponujemy krótki przegląd lukarn - na "tak" i na "nie".

Schody

Dywanem na piętro - A dokładniej - efektowną konstrukcją samonośną, różniącą się od typowych schodów ażurowych brakiem belek lub płyty nośnej.

Armatura

Do łazienki i kuchni według potrzeb i upodobań - Dobra bateria ma odpowiedni wygląd, jest funkcjonalna i oszczędza wodę.

Wodne ogrzewanie podłogowe

Bezbłędnie ciepła podłoga - Podczas planowania i wykonania podłogówki nie ma miejsca na żadne pomyłki i przypadkowych wykonawców. Chyba że lubimy wielkie remonty.

Ciepła woda

Komfort bez czekania - Jeśli chcemy mieć ciepłą wodę zaraz po odkręceniu kranu, powinniśmy zamontować w instalacji cyrkulację. To skuteczne, choć kosztowne rozwiązanie.

REMONT

Sufity

Zawieszone na wieszakach - Dzięki sufitom podwieszanym możemy ukryć niechciane kable i instalacje, wyciszyć pomieszczenie wełną mineralną i zmienić jego wygląd.

Podłogi

Płytkom na pomoc - Do jednej pękniętej płytki, a nawet kilku, nie musimy wołać fachowca. Doskonale poradzimy sobie z tym problemem sami.

Doświetlenie poddasza

Słońce w korytarzu - Nie chcesz mieć ciemnego korytarza na poddaszu? Słusznie. Przebij się więc przez dach ku słońcu!

Oświetlenie energooszczędne

Wygaszanie żarówek - W sklepach brakuje żarówek 100-watowych, a wkrótce będzie jeszcze "gorzej". Najwyższy czas, by poznać prawdę o tym, co nas czeka.

Śmieci

Śmieci pięknie posortowane - Co trzeci Polak sortuje śmieci. Na tle innych krajów Unii Europejskiej to wciąż za mało.

Sprzęt AGD

Co zamiast kuchni węglowej - Idealny czas na jej wymianę to remont, a idealny następca to model zgodny z naszymi potrzebami i wymaganiami technicznymi.

WOKÓŁ DOMU

Żywopłoty

Ogrodzenie nie tylko dla ogrodnika - Żywopłoty to jedyne ogrodzenia, do których nie potrzeba cieśli ani murarza.

Pielęgnacja roślin

Byle zdążyć przed zimą - Mróz stanowi śmiertelne zagrożenie dla roślin, ale odpowiednio zabezpieczone przetrwają nawet srogą zimę.

GORĄCA LINIA

Halo! Czy to mój dom?

Drabinka plus podłoga

Zabezpieczenie stropu i dachu

PRAWO

Podatki

Umowy opodatkowane - Kiedy zawierasz umowę cywilno-prawną, sprawdź, czy nie musisz odprowadzić z tego tytułu pieniędzy do skarbu państwa. Uchylanie się od tego słono kosztuje.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja ośmiu projektów z siedmiu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 1/2010