Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

O zarzutach wobec domów murowanych

Robert Janiak, Product Manager w firmie Xella Polska produkującej elementy budowlane z betonu komórkowego oraz silikatów.

Pozorna łatwość budowania sprawia, że wiele domów murowanych jest wznoszonych z błędami.

Dom jednorodzinny murowany
Dom jednorodzinny murowany
Fot. Oknoplus
- Technologia budowania domów faktycznie staje się coraz prostsza dzięki wprowadzaniu rozwiązań systemowych, ale nie znaczy to, że każdy może budować. Przede wszystkim odradzamy budowanie sposobem gospodarczym. Zabiegamy o to, by domy z naszych materiałów wykonywały ekipy przez nas przeszkolone - przyznajemy im odpowiednie certyfikaty, a potem polecamy na naszych stronach internetowych. Co więcej: ekipy te są cały czas sprawdzane i jeśli mamy sygnał, że nie przykładają się do budowy, certyfikat jest odbierany.

- ...przeszkolone ekipy są drogie. Nie powinno tak być, bo wykonawcy zyskują na certyfikacie w inny sposób - dzięki naszemu patronatowi mają zapewnioną ciągłość prac.

- ...dom trudno zbudować bez mostków termicznych. Nie spotkałem się z opinią, że technologia szkieletowa pozwala wyeliminować mostki termiczne. A w technologii murowej - rzeczywiście jest takie ryzyko, jednak zastosowanie rozwiązań systemowych oraz zatrudnienie do budowy domu przeszkolonych wykonawców ograniczają je do minimum.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

O zarzutach wobec domów murowanych