Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kupujemy sedes i bidet

Małgorzata Krośnicka

Najczęściej stosowanym obecnie rodzajem sedesów są urządzenia kompaktowe - stojące, z rezerwuarem spłuczki umieszczonym tuż za misą sedesu. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie

Bidet i sedes stojący ze spłuczką podtynkową
Bidet i sedes stojący ze spłuczką podtynkową
Fot. Coram
Popularne kompakty mają zazwyczaj długość 65-70 cm, ale specjalnie do mniejszych łazienek produkowane są modele o długości 60 cm.

Można je kupić w wersjach do różnych typów odpływu - podejście kanalizacyjne w ścianie (typ poznański) lub w podłodze (warszawski). Dostępne są też sedesy uniwersalne.

Po podłączeniu do kanalizacji, kompakt wystarczy zamocować śrubami do podłogi i przyłączyć wężyk doprowadzający wodę do spłuczki. Cena od 290 zł.

Sedesy i bidety stojące

Przyłączane są do kanalizacji i montowane do podłogi tak, jak sedesy kompaktowe. Jednak sedes stojący, w odróżnieniu od kompaktu, nie ma widocznej spłuczki. Jest ona montowana na specjalnym stelażu, wbudowanym w ścianę za urządzeniem. Jedynym widocznym elementem mechanizmu spłukującego jest przycisk. Ceny od 450 zł.

Urządzenia podwieszane

Sedesy i bidety podwieszane są praktyczniejsze, gdyż nie stykają się z podłogą, co pozwala łatwiej utrzymać je w czystości.

Urządzenia te mają zwykle długość 45-47 cm, czyli mniej niż sedesy kompaktowe. Nie oznacza to jednak, że w łazience zajmą mniej miejsca. To dlatego, że ich montaż wymaga zastosowania stelaża, który ma szerokość co najmniej 12 cm. Stelaż wymaga obudowania płytą gipsowo-kartonową, co zwiększa grubość obudowy do około 15 cm. Ceny od 350 zł.

Stelaże podtynkowe

Są dwa typy stelaży do podwieszania urządzeń sanitarnych (sedesów, bidetów, umywalek).

Zabudowa mokra. Stelaż mocuje się do murowanej ściany, a następnie obmurowuje. Cena od 500 zł.

Zabudowa sucha. Stelaż taki nadaje się do montażu zarówno przy ścianie murowanej, jak i przy lekkich ścianach działowych. Do przegrody mocuje się go za pomocą wsporników dystansowych, a do podłogi - kołkami rozporowymi. Można też zastosować szyny montażowe, między które wstawia się stelaż i blokuje go specjalnymi nakładkami. Cena od 300 zł.

Stelaże obudowuje się wodoodpornymi płytami gipsowo-kartonowymi (zielonymi) lub gipsowo-włóknowymi. Oba rodzaje płyt można pomalować lub ułożyć na nich płytki ceramiczne.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kupujemy sedes i bidet