Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy nowoczesne świetlówki mogą szkodzić naszemu zdrowiu?

Tekst: Wojciech Stępniewski

Punkty handlowe mają obowiązek sprzedawać produkty ze znakiem CE. Umieszczając taki zapis na opakowaniu, producent oznajmia, że jego wyrób spełnia ogólne zasady bezpieczeństwa wymagane przepisami Unii Europejskiej.

Nowoczesna świetlówka energooszczędna
Nowoczesna świetlówka energooszczędna
Fot. Philips
Współczesne świetlówki kompaktowe nie są szkodliwe dla zdrowia. Wytwarzają stałe i wolne od migotania światło. W niczym nie przypominają brzęczących rurowych świetlówek sprzed dwudziestu lat, które znamy z budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, urzędy czy szpitale. Osoby nadwrażliwe na światło, ze skłonnościami do migren, są szczególnie czułe na światło niebieskie emitowane przez wiele lamp energooszczędnych. Powinny zatem wybierać źródła światła o miękkich i ciepłych barwach. Jeśli chodzi o szkodliwe emisje - świetlówki w trakcie pracy nie emitują rtęci. A wytwarzane przez nie pole elektromagnetyczne jest znacznie mniejsze, niż to dopuszczają normy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

Czy nowoczesne świetlówki mogą szkodzić naszemu zdrowiu?