Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okno dachowe - jak zabudować wnękę

Janusz Komurkiewicz

Zabudowując wnękę wokół okien dachowych, musimy pamiętać o kilku zasadach.

okno dachowe
Gotowe szpalety wewnętrzne umożliwiają szybką zabudowę wnęk
Fot. Fakro
Odpowiednie wykonanie obudowy wokół okna (dolna płaszczyzna ma być prostopadła, a górna - równoległa do podłogi) jest czynnikiem zapewniającym odpowiednie doświetlenie pomieszczenia; naturalne światło może swobodnie wpadać na poddasze. Drugim aspektem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz wnęki okiennej, która ogranicza ewentualne występowanie kondensacji na szybie. Pod oknem najlepiej jest zamontować grzejniki.

Wnęki okien można wykonać na dwa sposoby. Popularna metoda to wykonanie obudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Zamiast tego można zastosować oryginalne szpalety wewnętrzne (czyli gotowe obudowy) w kolorze białym, oferowane przez producentów okien dachowych. Dają one możliwość szybkiej zabudowy wnęki i zastosowania prawidłowej ilości izolacji termicznej wokół okna, poza tym nie ograniczają kąta padania światła. Połączenie szpalety ze ścianą za pomocą specjalnie wyprofilowanych listew jest szczelne i eleganckie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Okno dachowe - jak zabudować wnękę