Okna dachowe

 • okna dachowe do domu jednorodzinnego

  Czym się kierować, wybierając okna dachowe do domu jednorodzinnego?

  Marzy Ci się zagospodarowane poddasze? Jeśli planujesz korzystać z górnej kondygnacji swojego domu, to jednym z najważniejszych elementów, o których musisz zadecydować są odpowiednie okna. Sprawy nie ułatwia z pewnością to, że do wyboru masz co najmniej kilkanaście różnych opcji. Różnią się one między sobą materiałem wykonania, sposobem otwierania oraz kluczowym dla komfortu czynnikiem przenikania ciepła. Jak zatem podjąć decyzję, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim budynku?

 • Kupując roletę do okna dachowego wybierzmy produkt oryginalny, od tego samego producenta u którego kupiliśmy okno dachowe. Montując dodatek tej samej marki nie stracimy gwarancji na okno dachowe.

  Okna i rolety stworzone dla siebie

  Rolety montowane po wewnętrznej stronie okien dachowych pozwalają wygodnie regulować dopływ światła, a dzięki bogatej kolorystyce ładnie uzupełniają i ożywiają wystrój poddasza.

 • poddasze poddasze użytkowe remont poddasza poddasze inspiracje okna dachowe okna połaciowe

  Okna dachowe. Sposoby wymiany

  Mamy kilka możliwości wymiany okien dachowych. O tym, którą wybrać, decyduje kilka czynników.

 • Okno dachowe. Zalegający zimą śnieg.

  Okno dachowe. Zalegający zimą śnieg.

  Zabezpieczenie okien dachowych przed zaleganiem na nich śniegu i lodu to ważna czynność, wpływająca na kondycję i trwałość okien dachowych. Warto mieć świadomość, że to właśnie przez okna dachowe do pomieszczeń wpada o ponad 20% więcej światła niż przez okna tradycyjne. Ma to znaczenie zimą, gdy światła dziennego jest mniej, a dni są krótsze. Dlatego, jeśli posiadamy okna dachowe to musimy wiedzieć, jak usuwać z nich zalegający śnieg. Tym bardziej, gdy są to główne okna w mieszkaniu.

 • Na zewnątrz przynajmniej raz w roku należy usuwać liście i inne zabrudzenia z kołnierza wokół okna dachowego. To zapewni swobodny przepływ wody opadowej spływającej z dachu.

  Okna dachowe

  Okna osadzone w połaci dachu są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, wahania temperatury czy uszkodzenia mechaniczne. Zwykle ich konserwacja jest traktowana po macoszemu - po zamontowaniu nikt już się nimi nie zajmuje. To najczęstszy błąd popełniany przez niemal każdego inwestora. Aby przez długie lata wyglądały one estetycznie i funkcjonowały bez zarzutów, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i kilku nieskomplikowanych, ale regularnie przeprowadzanych zabiegów.

 • 21783558 https bi

  Świetliki dachowe

  Świetliki dachowe to coś, dzięki czemu możemy doświetlać wszystkie pomieszczenia, które tego wymagają, najczęściej łazienkę, korytarz czy kuchnię. Zapewniają one naturalne światło przez cały dzień, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, a do tego pozwala zmniejszyć rachunki za prąd.

 • 20557693 https bi

  Okna dachowe

  Światło słoneczne można wpuścić do domu nie tylko przez okna w ścianach. Olbrzymie możliwości dają też okna dachowe: przeszklenia oferowane do zamontowania w zarówno stromym, jak i płaskim dachu.

 • poddasze poddasze użytkowe remont poddasza poddasze inspiracje okna dachowe okna połaciowe

  Poddasze w lepszym świetle

  Wymiana okien na poddaszu to spore przedsięwzięcie. Jakich formalności trzeba dopełnić? Jakie okna połaciowe wybrać? Czy można zmienić wymiary starych okien lub wstawić dodatkowe?

 • Okna dachowe

  Okna dachowe

  Okno powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i zaopatrzone w takie rozwiązania, które pomagają utrzymać w pomieszczeniach jak najwyższy komfort.

 • świetliki dachowe

  Świetliki dachowe: jak dobrze doświetlić wnętrza

  Gdy mamy w domu pomieszczenia bez okien, możemy zdecydować się na zainstalowanie świetlika dachowego. Światło dzienne znacznie ułatwi korzystanie z łazienek, garderób i korytarzy zlokalizowanych pośrodku ostatniej kondygnacji domu.

 • dach, okna dachowe

  Okna dachowe i ochrona poddasza przed nagrzewaniem

  W dachu mamy umieszczonych kilka okien połaciowych. Podczas upałów na poddaszu jest bardzo gorąco. Co najlepiej zamontować w oknach, aby pomieszczenia latem mniej się nagrzewały? Antoni K.

 • okna dachowe,okno dachowe,okno połaciowe,okna połaciowe

  Jak prawidłowo doświetlić poddasze oknami dachowymi?

  Brak dostatecznej ilości światła wywołuje u ludzi złe samopoczucie, bóle głowy, apatię, senność, a czasami agresję. Dobierając liczbę i wielkość okien, musimy jednak pamiętać nie tylko o właściwym doświetleniu pomieszczeń, lecz także o kwestiach energetycznych.

 • okna dachowe

  Usytuowanie okna w dachu

  Okna dachowe powinny być osadzone tak, aby zapewniały bardzo dobre doświetlenie i pozwalały w pozycji siedzącej oraz stojącej zachować kontakt wzrokowy z otoczeniem zewnętrznym.

 • 17.11.2006 WARSZAWA MONTARZ OKNA DACHOWEGO NA PODDASZU KROK PO KROKU SESJA DLA MIESIECZNIKA LADNY DOM FOT TOMASZ WAWER / AGENCJA GAZETA

  Ile kosztują okna dachowe, cykl Pieniądze leżą na budowie, cz. 17

  Montaż okien dachowych jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Daje też lepsze doświetlenie wnętrz niż lukarny.

 • okna dachowe

  Okna dachowe

  Są niezastąpione w domach z użytkowymi poddaszami. Dostępne są w różnych rozmiarach, a robi się je z drewna lub (rzadziej) PVC.

 • okno dachowe

  Okno dachowe - jak zabudować wnękę

  Zabudowując wnękę wokół okien dachowych, musimy pamiętać o kilku zasadach.

 • W przypadku okien dachowych zaleca się odśnieżanie, mimo iż są odporne na ciężar zalegającego śniegu

  Czy z okien dachowych trzeba odgarniać zalegający śnieg?

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

 • Nowoczesne okna dachowe gwarantują bezpieczeństwo mieszkańcom i kominiarzom

  Bezpieczne okna dachowe

  Nowoczesne okna dachowe - poza spełnianiem swoich głównych funkcji - powinny chronić mieszkańców przed gradem, złodziejem i... beztroską dzieci, a kominiarza - przed upadkiem przy wychodzeniu na dach.

 • 14284852 https bi

  Oszczędzaj nieodnawialne źródła energii - inwestuj w pierwsze paliwo, cz. 4 - okna dachowe

  W poprzednich odcinkach cyklu przedstawiliśmy efekty, jakie przynoszą inwestycje w lepsze ocieplenie podłogi na gruncie, ścian zewnętrznych i dachu oraz w lepsze okna pionowe i ich dodatkowe wyposażenie w rolety. Do pełnego zamknięcia zewnętrznych przegród budynku pozostały nam jeszcze okna dachowe, które w naszym modelowym domu zostały zamontowane w dwóch połaciach dachowych, z których jedna jest skierowana na południe (cztery okna), a druga - na północ (trzy okna).

 • Montaż okna w połaci dachu

  Montaż okna w dachu

  Okna połaciowe, ze względu na miejsce wbudowania, muszą być osadzone tak, by nie przepuszczały wody płynącej po dachu. Mimo że producenci oferują komplet dopasowanych do siebie elementów montażowych, szczelność okien zależy przede wszystkim od wiedzy i umiejętności wykonawcy.

 • Okna połaciowe zapewniają dużo światła - do 40% więcej niż tej samej wielkości okna w lukarnach. Odpowiednio osadzone i uszczelnione są tak samo szczelne jak okna montowane pionowo.

  Dodatkowe okno w gotowym dachu

  Gdy istniejące okna nie oświetlają wystarczająco dobrze poddasza, w połaci można zamontować dodatkowe, powiększyć je o nadstawki lub wymienić na zestaw kilku okien.

 • 17.11.2006 WARSZAWA MONTARZ OKNA DACHOWEGO NA PODDASZU KROK PO KROKU SESJA DLA MIESIECZNIKA LADNY DOM FOT TOMASZ WAWER / AGENCJA GAZETA

  Montaż dodatkowego okna w gotowym dachu - krok po kroku

  Montaż nowego okna w istniejącym dachu trzeba zacząć od wpasowania w konstrukcję.

 • UWAGA ! DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

  Poddasze dobrze oświetlone

  Sposobów na doświetlenie poddasza jest wiele. Najprostsze rozwiązanie to okna w ścianach szczytowych. Pomieszczenia, które nie przylegają do szczytów, można oświetlić lukarnami lub oknami połaciowymi. Te pierwsze są kosztowniejsze i trudniejsze do wykonania niż drugie, a przy tym mniej skutecznie oświetlają wnętrza.

 • Zasłaniając latem okna, możemy w znacznym stopniu ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń przez słońce

  Rolety i markizy - latem chronią przed upałem

  Okna dachowe wyposażone w różne osłony nie dopuszczają do przegrzewania się pomieszczeń. Dzięki temu nawet w gorące lato da się mieszkać na poddaszu, nie wydając pieniędzy na klimatyzację.

 • Świetliki dachowe - światełko z tunelu

  Montaż świetlika dachowego to dobry także dla naszej kieszeni sposób na wpuszczenie światła dziennego do ciemnych pomieszczeń znajdujących się na ostatniej kondygnacji pod dachem.

 • 8211715 https bi

  Jak wybierać okna dachowe?

  Okna dachowe można montować w każdym dachu, którego pochylenie jest większe niż 15 st.

 • Stosowanie rozbudowanych zestawów okiennych zdecydowanie podwyższa komfort pomieszczeń na poddaszu

  Okna dachowe

  Zwane też połaciowymi, ponieważ umieszcza się je w połaci dachu. Można je zastosować w każdym dachu, którego nachylenie wynosi co najmniej 15 st. Choć nie zwiększają wysokości poddasza, to oświetlają je skuteczniej niż lukarny.

 • 2662892 https bi
 • 1678404 https bi

  Dobre okno w dachu

  Okna w połaci dachu to doskonały sposób doświetlenia pomieszczeń na poddaszu. Pod jednym warunkiem: zostaną zamontowane bez błędów.