Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

60,5 m kw., dla 2 osób: komfortowa łazienka dla całej rodziny

Red.

Pomóżcie urządzić nasze pierwsze mieszkanie - między innymi łazienkę, w której chcielibyśmy mieć wannę z parawanem prysznicowym (ewentualnie i wannę, i kabinę). Kuchnia została zaprojektowana jako otwarty aneks pokoju dziennego, zastanawiamy się nad jej częściowym oddzieleniem. Są nam potrzebne szafy - gdzie znaleźć na nie miejsce? Na razie jest nas dwoje; dopóki nie mamy dzieci, przeznaczony dla nich pokój (jeden z dwóch mniejszych) może pełnić funkcję gabinetu. Marlena z Włocławka

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

W ŁAZIENCE oprócz wygodnej prostokątnej wanny (160 x 70 cm) i kabiny prysznicowej (bez brodzika, z odpływem w podłodze) zaplanowałam umywalkę (szer. 55 cm), sedes podwieszany i płytką pralkę (40 x 60 cm).

Przeniesiona KUCHNIA jest otwarta na przedpokój. W ścianie oddzielającej ją od części wypoczynkowej proponuję pozostawić szeroki otwór, przez który do dość ciemnego pomieszczenia będzie wpadało światło dzienne. Ciąg roboczy ma kształt litery U. Urządzenia AGD (lodówka, zamontowana skosem płyta grzejna oraz zlewozmywak) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu do pracy.

Część dzienna umownie dzieli się na dwa aneksy: wypoczynkowy oraz jadalny. Mniejsze pokoje, położone po przeciwnej stronie mieszkania, przeznaczyłam na Państwa SYPIALNIĘ i na gabinet (kiedyś będzie to pokój dziecięcy). W obu tych pomieszczeniach są szafy ubraniowe; bardzo dużą szafę zaplanowałam również w PRZEDPOKOJU.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Z kabiną prysznicową (80 x 80 cm) sąsiaduje wydzielona ściankami i zamykana drzwiami wnęka na wąską pralkę (40 x 60 cm, model otwierany od góry). W dalszej części ŁAZIENKI oprócz wanny (160 x 70 cm) znajduje się umywalka (szer. 55 cm) i podwieszany sedes.

KUCHNIA jest całkowicie otwarta na pokój dzienny; na umownej granicy między nimi usytuowałem kąt jadalny z okrągłym stołem. Kuchenna zabudowa składa się z dwóch ciągów roboczych; jeden z nich (przy ścianie łazienki) został nieco skrócony, dzięki czemu w PRZEDPOKOJU powstała wnęka na płytkie szafki. Naprzeciw nich zaplanowałem pojemne szafy ubraniowe; mniejsze zmieściły się też w sypialni i GABINECIE.

    Więcej o:

Skomentuj:

60,5 m kw., dla 2 osób: komfortowa łazienka dla całej rodziny