Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

68 m kw. dla 3 osób: częściowo otwarta wygodna kuchnia

Projekty: Justyna Burdow-Gołoś i Krzysztof Radzanowski

Największe wątpliwości związane z urządzaniem naszego pierwszego mieszkania dotyczą kuchni. Chcielibyśmy otworzyć ją na pokój dzienny - ale tylko częściowo, pozostawiając fragment ścianki. Dobrze, gdyby w kuchni zmieścił się niewielki stół. Zależy nam na pozostawieniu oddzielnej toalety. Jeśli to możliwe, chętnie byśmy ją nawet powiększyli i zamienili w drugą łazienkę, dostępną z sypialni. Jeden z mniejszych pokoi będzie w przyszłości przeznaczony dla dziecka. Katarzyna ze Szczecina

68 m kw. dla 3 osób.
68 m kw. dla 3 osób.
Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Od strony pokoju dziennego przy skośnej ściance osłaniającej półotwartą kuchnię stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny; ze względu na nietypową formę trzeba ją zrobić na zamówienie. Ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery L; urządzenia (lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak) są przedzielone krótkimi odcinkami blatu.

Najmniejszy pokój jest wyposażony w łóżko, biurko, regały i szafę. Zanim rodzina powiększy się o dziecko, pomieszczenie może pełnić funkcję pokoju gościnnego (dodatkowe miejsce do spania zawsze się przyda).

Średni pokój to sypialnia rodziców. Stoi w niej dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi oraz spora szafa. Zgodnie z Państwa życzeniem sąsiadująca z tym pokojem toaleta została powiększona i zmieniona w dodatkową, całkowicie prywatną łazienkę - wchodzi się do niej tylko z sypialni. Zaplanowałam tutaj narożną kabinę (80 x 80 cm), narożną umywalkę (40 x 40 cm) i podwieszany sedes. W dużej łazience, dostępnej z przedpokoju, jest asymetryczna wanna narożna (170 x 90 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 60 cm) zainstalowana na długim blacie; pod nim ukryłam wąską pralkę (48 x 60 cm).Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

W przejściu łączącym kuchnię z pokojem dziennym proponuję zamontować przesuwane drzwi - w razie potrzeby pozwolą oddzielić od siebie te pomieszczenia. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Przy najdłuższej ściance wydzielającej kuchnię ustawiłem szafkę na sprzęt RTV; w głębi pokoju dziennego jest aneks wypoczynkowy i jadalny.

Powiększona toaleta stała się dodatkową łazienką; jest w niej murowana kabina prysznicowa (brodzik 80 x 70 cm), umywalka (szer. 40 cm) i podwieszany sedes. W drugiej, większej łazience mieści się asymetryczna wanna narożna (170 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes i pralka (48 x 60 cm) ukryta we wnęce zamykanej drzwiami. Do obydwu sanitariatów oraz do pokoju dziecka/gabinetu wchodzi się z wydzielonej części przedpokoju.

Skomentuj:

68 m kw. dla 3 osób: częściowo otwarta wygodna kuchnia