Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

42,8 m kw., dla 2 osób: aranżacja sypialni z biurkiem i toaletką

Red.

Właśnie zaczynamy urządzać nasze nowe mieszkanie. Zastanawiamy się między innymi nad sypialnią, w której oprócz dużego łóżka chcemy mieć kącik do pracy przy komputerze i toaletkę (ewentualnie również telewizor). Mąż nie wyobraża sobie kuchni bez stołu z krzesłami, mnie natomiast marzy się choćby niewielka wyspa; boimy się jednak, że wszystkiego nie uda się zmieścić na niezbyt dużej powierzchni. W łazience chcielibyśmy mieć kabinę prysznicową - z klasycznym brodzikiem albo bez niego. Katarzyna z Białegostoku

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W SYPIALNI oprócz szafy oraz przysuniętego bokiem do ściany łóżka zaplanowałam toaletkę i miejsce do pracy. Biurko (czy raczej blat zrobiony na zamówienie) umieściłam w niewielkiej wnęce powstałej po załamaniu ściany oddzielającej ten pokój od części dziennej.

Po usunięciu drzwi i poszerzeniu otworu po nich strefa dzienna została otwarta na PRZEDPOKÓJ. Składa się ona z trzech aneksów: kuchennego, jadalnego i wypoczynkowego. Zabudowa kuchni tworzy kształt litery U; przy jednym z dłuższych odcinków blatu (z miejscem na telewizor) stoi prostokątny stół. Wszystkie urządzenia AGD (lodówka, kuchenka i okrągły zlewozmywak) znajdują się w pozostałej części zabudowy.

Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w kanapę, fotel, stolik kawowy i długą szafkę (można ją zastąpić nowoczesną meblościanką bądź ciągiem regałów przeznaczonych na książki bądź dekoracyjne drobiazgi).

ŁAZIENKA została nieznacznie powiększona. Zgodnie z Państwa życzeniem zaplanowałam w niej kabinę prysznicową z brodzikiem (90 x 90 cm); jest również umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz płytka pralka (48 x 60 cm). Urządzona kosztem przedpokoju garderoba korzystnie wpłynęła na proporcje tego długiego pomieszczenia.

Rozwiązanie 2

Michał Grzelak

Zabudowa KUCHNI składa się z ciągu roboczego usytuowanego przy ścianie oraz - zgodnie z Pani marzeniem - niewielkiej wyspy. Naprzeciwko, tuż przy drzwiach balkonowych, znajduje się kąt jadalny z prostokątnym stołem, a w rogu - aneks wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem kawowym. Centralnie usytuowany telewizor, zainstalowany na ruchomym wysięgniku na ścianie wydzielającej SYPIALNIĘ, jest dobrze widoczny z każdego niemal miejsca części dziennej.

Drzwi do ŁAZIENKI umieściłem w skośnej ścianie. W pomieszczeniu tym zaplanowałem narożną kabinę natryskową z brodzikiem (długość boków 90 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes podwieszany oraz - w zabudowie sięgającej do samego sufitu - standardową pralkę (60 x 60 cm); nad nią można zainstalować na przykład suszarkę. W sporym PRZEDPOKOJU zmieściły się trzy szafy wnękowe różnej wielkości, przeznaczone nie tylko na ubrania.

Skomentuj:

42,8 m kw., dla 2 osób: aranżacja sypialni z biurkiem i toaletką