Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

56 m kw. dla 2 osób: otwieramy kuchnię na pokój dzienny

Projekty: Wiloetta Sawczuk i Anna Malesińska

Zamknięta kuchnia w naszym mieszkaniu nie ma okna. Dlatego chcielibyśmy otworzyć to pomieszczenie na pokój dzienny, pozostawiając jedynie fragment przesłaniającej je ściany. Czy przy okazji przebudowy kuchni udałoby się powiększyć zbyt małą łazienkę? Po drugiej stronie mieszkania jest pokój przedzielony ścianką. Szukamy pomysłu, jak zrobić z niego dwa pokoje z osobnymi wejściami z przedpokoju. Lidka z Warszawy

56 m kw. dla 2 osób
56 m kw. dla 2 osób
Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Przestronna strefa dzienna została połączona także z przedpokojem - dzięki temu do centralnej części mieszkania dociera naturalne światło. W przedpokoju, tuż przy drzwiach wejściowych, zaplanowałam niewielką garderobę zamykaną dwuczęściowymi narożnymi drzwiami (szklane skrzydła chowają się po rozsunięciu w ścianach).

Po drugiej stronie mieszkania są teraz dwa pokoje - sypialnia (z dostępnym z dwóch stron łóżkiem i szafą ubraniową) oraz gabinet (z biurkiem, regałem, szafą oraz dodatkowym miejscem do spania, przeznaczonym na przykład dla gości). Aby do obydwu tych pomieszczeń można było wchodzić z przedpokoju, konieczne było wyburzenie ścianki dzielącej przedtem pokój na dwie części i postawienie nowej (w innym miejscu).

Łazienka, zgodnie z Państwa życzeniem, została nieco powiększona. Zaplanowałam w niej wygodną asymetryczną wannę (150 x 90 cm), umywalkę (szer. 55 cm) i podwieszany sedes; przy drzwiach jest dobre miejsce na standardową pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Zabudowa kuchenna ma kształt litery L; w jej bliskim sąsiedztwie zaplanowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem. W strefie wypoczynkowej znajduje się kanapa oraz stolik kawowy; naprzeciwko nich stoi szafka (ewentualnie komoda) na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Układ dwóch pokoi po przeciwnej stronie mieszkania jest taki sam jak w po-przedniej wersji (to optymalne rozwiązanie), inaczej umeblowałam jednak sypialnię - szafę usytuowałam przy dłuższej ścianie, dzięki czemu jest bardzo pojemna. Mniejsze szafy zmieściły się w wejściowej części przedpokoju i w gabinecie. W łazience, nieco większej niż na planie wyjściowym, proponuję zastąpić wannę kabiną prysznicową (80 x 80 cm). Jest tu również umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

56 m kw. dla 2 osób: otwieramy kuchnię na pokój dzienny