Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

36,4 m kw. dla 2 osób: kawalerka dla dwojga

Red.

Prosimy o pomoc w urządzeniu naszej kawalerki. To nasze pierwsze wspólne mieszkanie - ciasne, ale własne... Czy mimo niewielkiego metrażu udałoby się tu wydzielić wygodną minisypialnię? Zastanawiamy się, jak zagospodarować łazienkę. Czy zdecydować się na wannę, czy tez lepsza będzie kabina prysznicowa? Jak zaaranżować aneks kuchenny, w którym znajdują się drzwi na balkon? Maja z Lidzbarka Warmińskiego

Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Aneks kuchenny został tak urządzony, by nie zasłaniać jedynego w mieszkaniu wyjścia na niewielki balkon. Ciąg roboczy w kształcie litery L jest dość krótki, ale mieszczą się w nim wszystkie niezbędne urządzenia. W wejściu do KUCHNI zaplanowałam kąt jadalny ze sporym prostokątnym stołem.

Pokój został połączony z PRZEDPOKOJEM - w tak niewielkim wnętrzu nie ma sensu oddzielanie tych pomieszczeń. Kąt wypoczynkowy usytuowałam przy ściance wydzielającej sypialnię. Stoi tu kanapa i stolik kawowy, a naprzeciwko, przy ściance osłaniającej kuchenny ciąg roboczy - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

W ŁAZIENCE tej wielkości bez problemu mieści się narożna asymetryczna wanna (150 x 75 cm), zamontowana w blacie umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz - we wnęce przy pionie wodno-kanalizacyjnym - pralka (60 x 60 cm), którą można ukryć za drzwiami, np. żaluzjowymi. W przedpokoju jest miejsce na płytką szafę na okrycia wierzchnie.

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Taka zmiana wymaga poprowadzenia kuchennej instalacji wodno-kanalizacyjnej w podłodze. W pojedynczym ciągu roboczym zaplanowałam kuchenkę oraz zlewozmywak; lodówkę (i np. szafkę typu cargo) proponuję zabudować we wnęce przy wejściu do pokoju. Za nią znajduje się pojemna szafa, na którą brak miejsca w przedpokoju i SYPIALNI (w tych pomieszczeniach są tylko płytkie szafki). W łazience została zainstalowana kabina prysznicowa (80 x 80 cm), nablatowa umywalka (śr. 50 cm), podwieszany sedes oraz pralka (60 x 60 cm) ukryta we wnęce zamykanej drzwiami.

Skomentuj:

36,4 m kw. dla 2 osób: kawalerka dla dwojga