Zrób to sam: wiekowa patyna w kilka godzin

Tekst i wykonanie Sabina Wróblewska, Agnieszka Zabrodzka

Metody sztucznego postarzania pozwalają dodać szlachetnej patyny nadgryzionym zębem czasu drewnianym sprzętom, a także całkowicie odmienić te nowe, ale o nieciekawym wyglądzie. Nasza stylistka wzięła na warsztat stare półki, niepasujący już do wystroju wnętrza sekretarzyk oraz prostą ramę do obrazu. Zobaczmy efekty jej pracy.

04.10.2011 WARSZAWA SESJA WNETRZE , SESJA NA ZDJECIU POKOJ , KUCHNIA STYLIZACJA AGNIESZKA ZABRODZKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA
Metody sztucznego postarzania pozwalają dodać szlachetnej patyny nadgryzionym zębem czasu drewnianym sprzętom, a także całkowicie odmienić te nowe, ale o nieciekawym wyglądzie. Nasza stylistka wzięła na warsztat stare półki, niepasujący już do wystroju wnętrza sekretarzyk oraz prostą ramę do obrazu. Zobaczmy efekty jej pracy. <BR /> SEKRETARZYK w dwóch kolorach. Metamorfozę mebelka z lakierowanego drewna zaczynamy od zdemontowania gałek i usunięcia lakieru (szlifierką lub papierem ściernym). Potrzebne preparaty: lakierobejca (36 zł/0,8 l), wosk wybielający (52 zł/0,5 l), farba akrylowa do drewna (25 zł/0,5 l), wosk postarzający (11 zł), wosk w sztabce (17 zł). Drewniane dekoracje kosztowały 15 zł/szt.
Fot. Arkadiusz acichocki / Agenc


Chłodziarko-zamrażarka LCV-920 NFX VAC marki Mastercook, jako jedyna na rynku, ma system pakowania próżniowego Vac Packer. Ta innowacyjna metoda pozwala znacznie dłużej (nawet do kilku miesięcy) przechowywać żywność - nie tylko w lodówce i zamrażarce, ale też w domowej spiżarni bądź w temperaturze pokojowej - w taki sposób, by nie traciła apetycznego wyglądu i naturalnego smaku. System, umieszczony w dodatkowej szufladzie, jest bardzo prosty w obsłudze. Produkt umieszczony w folii do pakowania próżniowego wkładamy do maszyny, która usuwa powietrze i szczelnie zamyka całość, hermetycznie zgrzewając woreczek. Pakowanie próżniowe to również dobry sposób na błyskawiczne marynowanie mięsa i ryb, przechowywanie płynnych produktów (np. sosów) oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się niepożądanych zapachów, wydzielanych przez żywność.

Lodówkę LCV-920 NFX VAC wyróżnia nowoczesna estetyka, podkreślona podświetlanym na niebiesko wyświetlaczem LCD, oraz bogate wyposażenie m.in.: system No Frost, Multi Fresh, energooszczędne oświetlenie LED, stelaż na wino oraz autodomykanie się drzwi i funkcja szybkiego chłodzenia napojów. Urządzenie jest oszczędne w eksploatacji, ma klasę energetyczną A+, a także funkcje ECO i Wakacje, pozwalające na redukcję zużycia energii w przypadku dłuższej nieobecności w domu bądź rzadkiego wykorzystywania zamrażarki.    Więcej o:

Skomentuj:

Zrób to sam: wiekowa patyna w kilka godzin