Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

66,5 m kw., dla 3 osób: przestronna i widna część dzienna

Red.

W naszym mieszkaniu kuchnia jest częściowo oddzielona od pokoju dziennego. Chcielibyśmy całkowicie ją otworzyć, tak by powstała przestronna, niepodzielona ścianami część dzienna. Co zrobić ze słupem konstrukcyjnym na końcu istniejącej ściany kuchennej? Jesteśmy młodym małżeństwem i myślimy o powiększeniu rodziny, dlatego jeden z dwóch pozostałych, mniejszych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka. Zastanawiamy się nad wydzieleniem osobnej toalety. Czy takie zmiany da się wprowadzić? Paulina i Piotr z Rzeszowa

Rozwiązanie 1: za ścianą przedpokoju Wioletta Sawczuk

KĄT WYPOCZYNKOWY jest wyposażony w kanapę, fotel oraz stolik kawowy; szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny stoi naprzeciw kanapy, w płytkiej wnęce zbudowanej przy ścianie oddzielającej kuchnię od przedpokoju. Słup konstrukcyjny, którego nie można usunąć, proponuję dekoracyjnie wykończyć, na przykład ciekawą tapetą dopasowaną do stylu i kolorystyki wnętrza.

KUCHENNY CIĄG ROBOCZY składa się z długiego blatu (z kuchenką/płytą grzejną i zlewozmywakiem) oraz z wysokiej, sięgającej do sufitu zabudowy (z lodówką i pojemnymi schowkami). W pobliżu KUCHNI, między oknami, usytuowałam aneks jadalny z czteroosobowym stołem.

DWA MNIEJSZE POKOJE mają taki sam kształt i powierzchnię jak na planie wyjściowym. W obydwu oprócz niezbędnych mebli zmieściły się spore szafy.

ŁAZIENKA zyskała na przestronności dzięki przeniesieniu pralki do PRZEDPOKOJU. Schowek na to urządzenie zaplanowałam w zabudowie usytuowanej przy kuchennym pionie wodno-kanalizacyjnym (dzięki temu nie będzie problemu z podłączeniem instalacji). W ŁAZIENCE jest miejsce na prostokątną wannę, podwieszany sedes oraz umywalkę osadzoną na blacie zamontowanym na całą długość ściany.

Rozwiązanie 2: z oddechem

Anna Malesińska

KUCHENNE SZAFKI zaplanowałam wzdłuż jednej ściany. W długim blacie umieściłam kuchenkę i zlewozmywak; lodówka wraz z dodatkowymi schowkami znajduje się w wysokiej wnękowej zabudowie, w której ukryłam też słup konstrukcyjny. Przy niej od strony kąta wypoczynkowego zaprojektowałam nietypową szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny (telewizor jest dobrze widoczny z ustawionej naprzeciwko kanapy).

PRZEDPOKÓJ został znacznie zmniejszony, ale bez problemu mieści się w nim spora szafa. Podobnie jak w poprzednim wariancie przy kuchennej instalacji wodno-kanalizacyjnej powstał minischowek gospodarczy z pralką. To pozwala "odciążyć" łazienkę i zapewnić większą swobodę w aranżacji tego pomieszczenia.

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować symetryczną wannę narożną, sedes podwieszany i umywalkę. Przy ŁAZIENCE wygospodarowałam miejsce na niewielką toaletę z sedesem (również podwieszanym) i umywalką. Przed podjęciem decyzji o wydzieleniu osobnego w.c. należy jednak skonsultować z hydraulikiem, czy uda się tam doprowadzić instalację.
    Więcej o:

Skomentuj:

66,5 m kw., dla 3 osób: przestronna i widna część dzienna