Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

36,5 m kw., dla 1 osoby: minisypialnia w kawalerce

Red.

Już niedługo odbieram klucze do mojego mieszkanka - ma tylko jeden pokój i zastanawiam się, czy udałoby się wydzielić w nim choćby niewielkie miejsce do spania. Kupiłam już trzyosobową kanapę oraz łóżko o wymiarach 160 x 200 cm, którym nie chciałabym zagracać pokoju, gdzie będzie się toczyć codzienne życie. Przydałby się oczywiście kącik jadalny, zależy mi również na dużej szafie ubraniowej. Jak to wszystko pomieścić na tak niedużym metrażu? Marta z Poznania

Rozwiązanie 1: za ścianą z przeszkleniem

Magda Żmihorska-Tomasik

SYPIALNIA powstała w miejscu przewidzianym na KUCHNIĘ, ale jest od niej nieco mniejsza i ma inne proporcje. Aby nadmiernie nie uszczuplać przestrzeni dziennej, nowy pokoik przesunęłam w stronę ŁAZIENKi. Ponieważ w tej części mieszkania nie ma okna, ścianę oddzielającą minisypialnię od aneksu kuchennego proponuję częściowo przeszklić. W wejściu są zamontowane przesuwane drzwi chowane w ścianie.

Z PRZEDPOKOJU w głąb mieszkania wiedzie skośne przejście, w którym po obu stronach zaplanowałam zabudowę o nietypowym kształcie, mieszczącą zamykane schowki oraz szafę (jeszcze jedna szafa, na okrycia wierzchnie, znajduje się przy drzwiach wejściowych do mieszkania). Częścią tej zabudowy jest także wysoki regał z miejscem na sprzęt RTV, przesłaniający lodówkę.

CZĘŚĆ DZIENNA umownie dzieli się na trzy strefy: wypoczynkową (z trzyosobową kanapą i stolikiem), kuchenną (z ciągiem roboczym w kształcie litery L) oraz jadalną, usytuowaną przy dużym oknie balkonowym.

W POMNIEJSZONEJ ŁAZIENCE bez problemu mieści się prostokątna wanna (ustawiona przy krótszej ścianie), umywalka, sedes oraz płytka pralka.

Rozwiązanie 2: ze ściętym narożnikiem

Michał Grzelak

SYPIALNIA I GARDEROBA są zamykane harmonijkowymi drzwiami, które składają się do środka pomieszczeń. Takie drzwi po otwarciu nie będą utrudniały poruszania się po tej części wnętrza. A ze względu na brak okien często będą musiały być przynajmniej uchylone, by umożliwić cyrkulację powietrza. Narożniki sypialni i łazienki zostały ścięte; w ten sposób powstało skośne przejście prowadzące z przedpokoju w głąb mieszkania.

ŁAZIENKA jest dość przestronna. Oprócz prostokątnej wanny, umywalki i podwieszanego sedesu zmieścił się w niej bidet (również podwieszany). Pralkę proponuję przenieść do KUCHNI.

ANEKS KUCHENNY składa się z ciągu roboczego w kształcie litery L oraz półwyspu z miejscem do jedzenia od strony kąta wypoczynkowego. Sprzęt RTV stoi na narożnej szafce przy oknie balkonowym.
    Więcej o:

Skomentuj:

36,5 m kw., dla 1 osoby: minisypialnia w kawalerce