70,7 m kw., dla 4 osób: dodatkowy pokój

Red.

Mamy dwoje dzieci, z których każde potrzebuje osobnego pokoju, nam pozostaje więc spanie w pokoju dziennym. Tymczasem marzy nam się choćby niewielką sypialnia. Gdzie znaleźć na nią miejsce? Myślimy o przeniesieniu kuchni do pokoju dziennego, na przykład w sąsiedztwo łazienki. Wtedy w jej dawnym miejscu można by urządzić dodatkowy pokój, przeznaczony właśnie na naszą sypialnię. Oceńcie, proszę, ten pomysł. Beata z Warszawy

Trzypokojowe, 70,7 m kw., dla 4 osób
Trzypokojowe, 70,7 m kw., dla 4 osób
Rozwiązanie 1: dookoła kuchni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

DO NIEWIELKIEJ SYPIALNI wchodzi się z POKOJU DZIENNEGO przez przesuwane drzwi. Takie drzwi zamykają także sypialnianą garderobę (druga, nieco większa, jest dostępna z przedpokoju, w którym zmieściła się też niewielka szafa).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięKUCHNIA jest osłonięta ściankami tworzącymi kształt litery C. Tuż przy niej zaaranżowałam kąt jadalny z dużym okrągłym stołem, natomiast w głębi strefy dziennej - kąt wypoczynkowy z kanapą, stolikiem kawowym i szafką na sprzęt RTV (ewentualnie nowoczesną meblościanką).

ŚCIANA MIĘDZY POKOJAMI DZIECI została wyprostowana, dzięki czemu są one znacznie ustawniejsze. Jeden z nich minimalnie zmniejszyłam na korzyść łazienki (tu również zlikwidowałam niepotrzebne załamanie ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia). Oba pokoje są podobnie wyposażone - jest w nich tapczan, biurko, regał na książki i szafa ubraniowa. W ŁAZIENCE bez problemu mieści się asymetryczna wanna narożna (150 x 90 cm), umywalka, sedes oraz duża pralka.

Rozwiązanie 2: wyraźny podział

Michał Grzelak

W SYPIALNI oprócz wygodnego podwójnego łóżka zmieściła się pojemna szafa na całą szerokość ściany. Szafy zaprojektowałem również w pełniącej funkcję garderoby części przedpokoju oraz w obu pokojach przeznaczonych dla dzieci.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!OTWARTA KUCHNIA powstała w narożniku pokoju dziennego, przy przesuniętej nieco ścianie łazienki. Zabudowę tworzą dwa ciągi robocze. W jednym zaplanowałem lodówkę i zlewozmywak. Przy drugim (z pralką ukrytą pod blatem) od strony kąta wypoczynkowego proponuję zbudować barek, przy którym można jadać szybkie posiłki. Duży prostokątny stół stoi w kącie jadalnym oddzielonym od PRZEDPOKOJU dwoma ściankami.

ZMNIEJSZONA ŁAZIENKA jest nadal wystarczająco przestronna. Wannę zastąpiłem kabiną prysznicową (we wnęce). Po drugiej stronie pomieszczenia jest miejsce na umywalkę i podwieszony sedes; urządzenia te proponuję oddzielić ścianką.

Zobacz także:

72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna

95,7 m kw. dla 4 osób: w poszukiwaniu drugiej łazienki

52,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia w nowym miejscuSkomentuj:

70,7 m kw., dla 4 osób: dodatkowy pokój