Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

70,7 m kw., dla 4 osób: dodatkowy pokój

Red.

Mamy dwoje dzieci, z których każde potrzebuje osobnego pokoju, nam pozostaje więc spanie w pokoju dziennym. Tymczasem marzy nam się choćby niewielką sypialnia. Gdzie znaleźć na nią miejsce? Myślimy o przeniesieniu kuchni do pokoju dziennego, na przykład w sąsiedztwo łazienki. Wtedy w jej dawnym miejscu można by urządzić dodatkowy pokój, przeznaczony właśnie na naszą sypialnię. Oceńcie, proszę, ten pomysł. Beata z Warszawy

Rozwiązanie 1: dookoła kuchni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

DO NIEWIELKIEJ SYPIALNI wchodzi się z POKOJU DZIENNEGO przez przesuwane drzwi. Takie drzwi zamykają także sypialnianą garderobę (druga, nieco większa, jest dostępna z przedpokoju, w którym zmieściła się też niewielka szafa).

KUCHNIA jest osłonięta ściankami tworzącymi kształt litery C. Tuż przy niej zaaranżowałam kąt jadalny z dużym okrągłym stołem, natomiast w głębi strefy dziennej - kąt wypoczynkowy z kanapą, stolikiem kawowym i szafką na sprzęt RTV (ewentualnie nowoczesną meblościanką).

ŚCIANA MIĘDZY POKOJAMI DZIECI została wyprostowana, dzięki czemu są one znacznie ustawniejsze. Jeden z nich minimalnie zmniejszyłam na korzyść łazienki (tu również zlikwidowałam niepotrzebne załamanie ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia). Oba pokoje są podobnie wyposażone - jest w nich tapczan, biurko, regał na książki i szafa ubraniowa. W ŁAZIENCE bez problemu mieści się asymetryczna wanna narożna (150 x 90 cm), umywalka, sedes oraz duża pralka.

Rozwiązanie 2: wyraźny podział

Michał Grzelak

W SYPIALNI oprócz wygodnego podwójnego łóżka zmieściła się pojemna szafa na całą szerokość ściany. Szafy zaprojektowałem również w pełniącej funkcję garderoby części przedpokoju oraz w obu pokojach przeznaczonych dla dzieci.

OTWARTA KUCHNIA powstała w narożniku pokoju dziennego, przy przesuniętej nieco ścianie łazienki. Zabudowę tworzą dwa ciągi robocze. W jednym zaplanowałem lodówkę i zlewozmywak. Przy drugim (z pralką ukrytą pod blatem) od strony kąta wypoczynkowego proponuję zbudować barek, przy którym można jadać szybkie posiłki. Duży prostokątny stół stoi w kącie jadalnym oddzielonym od PRZEDPOKOJU dwoma ściankami.

ZMNIEJSZONA ŁAZIENKA jest nadal wystarczająco przestronna. Wannę zastąpiłem kabiną prysznicową (we wnęce). Po drugiej stronie pomieszczenia jest miejsce na umywalkę i podwieszony sedes; urządzenia te proponuję oddzielić ścianką. 

Skomentuj:

70,7 m kw., dla 4 osób: dodatkowy pokój