Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

54 m kw., dla 2 osób: potrzebna garderoba

Red.

W naszym trzypokojowym mieszkaniu nie ma garderoby, która bardzo by się nam przydała - nie tylko jako pomieszczenie do przechowywania ubrań, ale także do prasowania. Jest nas dwoje, potrzebujemy wygodnego pokoju dziennego połączonego z kuchnią oraz sypialni. Teoretycznie moglibyśmy więc przeznaczyć na garderobę jeden z mniejszych pokoi, ale wolimy w bardziej funkcjonalny sposób zagospodarować przestrzeń mieszkania. Ania z Warszawy

Rozwiązanie 1: w centrum mieszkania

Wioletta Sawczuk

GARDEROBA I PRZEDPOKÓJ dzielą mieszkanie na dwie odrębne strefy: dzienną (aneks wypoczynkowy, jadalny, kuchenny) oraz nocną (SYPIALNIA i łazienka). Jest dostępna z przedpokoju, można więc w niej trzymać również okrycia wierzchnie. W wejściu do garderoby proponuję zamontować drzwi przesuwane chowane w ścianie.

W CZĘŚCI WYPOCZYNKOWEJ stoi tylko wygodna kanapa połączona z szezlongiem. Naprzeciw niej, na ścianie garderoby, proponuję zawiesić telewizor. Wzdłuż długiej ściany z drzwiami wejściowymi do mieszkania jest miejsce na zamykane szafki i/lub regały na książki. W głębi mieszkania zaprojektowałam KUCHNIĘ z zabudową w kształcie litery U oraz sąsiadujący z nią kącik jadalny.

ŁÓŻKO W SYPIALNI stoi na podeście, w którym można ukryć wysuwane schowki. Wzdłuż ściany zaplanowałam płytkie regały wnękowe. Przy ścianie łazienki jest miejsce albo na dodatkową szafę, albo np. na toaletkę bądź komodę.

ZAOKRĄGLONA ŚCIANA między sypialnią a ŁAZIENKĄ jest przeszklona - polecam np. szkło matowe, które ogranicza widoczność, ale przepuszcza światło. W łazience mieści się dopasowana do krzywizny ściany owalna wanna, umywalka, podwieszany sedes i duża pralka.

Rozwiązanie 2: małe zmiany

Anna Malesińska

NOWE POMIESZCZENIE powstało między łazienką a KUCHNIĄ, do której włączyłam pozostałą część zlikwidowanego pokoju. W kuchni oprócz funkcjonalnej zabudowy w kształcie litery L zmieścił się kąt jadalny z prostokątnym stołem. W blat roboczy proponuję wbudować płytę grzejną i zlewozmywak, a lodówkę, wraz z pojemnymi szafkami, umieścić w wysokiej zabudowie przy wejściu do kuchni. W rogu POKOJU DZIENNEGOzaplanowałam kąt wypoczynkowy z kanapą i stolikiem kawowym. Szafka na sprzęt RTV stoi przy ścianie sypialni.

WEJŚCIE DO SYPIALNI zostało przeniesione; teraz wchodzi się do niej z pokoju dziennego, przez suwane drzwi chowane w ścianie. Ściana oddzielająca sypialnię od PRZEDPOKOJU została natomiast tak ukształtowana, by po obu stronach powstały wnęki na praktyczne schowki (nie tylko na ubrania). Niewielka szafa zmieściła się także po drugiej stronie przedpokoju, przy drzwiach ŁAZIENKI.

ŁAZIENKA ma taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę, umywalkę, podwieszany sedes i pralkę standardowej wielkości.

Skomentuj:

54 m kw., dla 2 osób: potrzebna garderoba