Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

94 m kw., dla 5 osób: mieszkanie dla rodziny 2 + 3

Red.

Mamy trzech synów, potrzebne są nam cztery sypialnie - i na szczęście tyle jest w naszym mieszkaniu. Ma ono jednak niefortunny rozkład, który chcielibyśmy poprawić. Wielu problemów przysparza na przykład przypominający labirynt przedpokój. Do jednej z dwóch łazienek wchodzi się tylko z sypialni, tymczasem byłoby lepiej, gdyby obie były dostępne z przedpokoju. Przydałoby się dużo szaf, choć niekoniecznie w pokojach chłopców. Anna z Łodzi

Rozwiązanie 1: zamknięta kuchnia

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Garderoba i toaleta przy wejściu do mieszkania zostały połączone - tak powstała spora ŁAZIENKA z kabiną prysznicową, umywalką, sedesem oraz pralką ukrytą za łamanymi drzwiami. W drugiej łazience proponuję zainstalować między innymi asymetryczną wannę narożną. Przeniesienie wejścia do niej pozwoliło "wyprostować" sąsiedni pokój oraz zlikwidować przedpokojowy labirynt.

Dotychczasowa łazienka przy sypialni została zmieniona w garderobę; dodatkowa, mniejsza garderoba (zamykana narożnymi składanymi drzwiami) zmieściła się w PRZEDPOKOJU. W jego dalszej części są jeszcze dwie szafy, tak więc z przechowywaniem ubrań pięcioosobowej rodzinny nie powinno być problemu.

KUCHNIA pozostała oddzielnym pomieszczeniem, częściowo otworzyłam ją tylko na przedpokój. Zaprojektowałam w niej dwa ciągi robocze usytuowane przy dłuższych ścianach.

Rozwiązanie 2: większa przebudowa

Michał Grzelak

ŁAZIENKI znajdują się w tym samym miejscu co w poprzedniej wersji. W obydwu udało się wydzielić kąt z sedesem. W jednej zaplanowałem prostokątną wannę, w drugiej kabinę prysznicową (przy niej stoi pralka ukryta w zamykanej szafce).

Kuchenny ciąg roboczy sąsiaduje z dużym stołem. Przy jednym z odcinków blatu proponuję zbudować podwyższony barek. Strefę dzienną od PRZEDPOKOJU oddziela szafa wnękowa; po obu jej stronach można zamontować suwane drzwi, które na przykład w czasie spotkań towarzyskich odizolują tę część mieszkania od pokoi dziecięcych.

Dwa POKOJE DZIECIĘCE położone w głębi mieszkania oddziela łukowata ściana. Przy wejściu do nich zmieściły się szafy na ubrania synów. Rodzice mogą korzystać z garderoby dostępnej z ich SYPIALNI.

Skomentuj:

94 m kw., dla 5 osób: mieszkanie dla rodziny 2 + 3