Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

47,5 m kw., dla 2 osób: niefunkcjonalna amfilada

Red.

Nasze mieszkanie ma układ amfiladowy - z jednego pomieszczenia przechodzi się do drugiego, co nie jest wygodnym rozwiązaniem. Na dodatek pokoje są długie i wąskie. Chcemy to zmienić. Potrzebna jest nam sypialnia, w której oprócz łóżka będzie szafa, oraz kącik jadalny - może zaaranżować go w pokoju dziennym? Myślimy o powiększeniu łazienki o pomieszczenie gospodarcze. W łazience chcemy mieć kabinę prysznicową. Xymena z Katowic

Rozwiązanie 1: niewielkie zmiany w rozkładzie mieszkania

Justyna Burdow-Gołoś

Oba pokoje mają taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym, zmieniło się natomiast usytuowanie wejść do nich, co poprawi komunikację. Drzwi do SYPIALNI zostały przesunięte w stronę ściany bez okien, pomiędzy kuchnią a POKOJEM DZIENNYM wybiłam dodatkowe przejście (w miejscu, gdzie znajdowała się wnęka wydzielona ścianką działową). Z obu stron pozostawionego fragmentu ściany konstrukcyjnej można zbudować szafki.

W powiększonym PRZEDPOKOJU przesunęłam drzwi prowadzące do KUCHNI, dzięki czemu przy oknie mógł powstać wygodny kąt jadalny z okrągłym stołem. Po drugiej stronie tego wąskiego i długiego pomieszczenia zaprojektowałam zabudowę w kształcie litery L.

Kabina prysznicowa o wymiarach 90 x 90 cm znajduje się w łazienkowej wnęce, która powstała po zbudowaniu ścianki. Po drugiej stronie tej przegrody stoi pralka (proponuję model 52 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: zupełnie inny układ Krzysztof Radzanowski

Niewielka SYPIALNIA zajmuje narożnik w głębi mieszkania. Wchodzi się do niej z pokoju dziennego przez dwuczęściowe przesuwane drzwi, które po otwarciu chowają się w ścianie. Proponuję wybrać skrzydła ze szkła - pozwolą doświetlić pomieszczenie bez okna. W sypialni jest dostępne z dwóch stron łóżko i szafa na całą ścianę.

Część kuchennej zabudowy (ze zlewem i lodówką) zaprojektowałem wzdłuż ściany z pionami wodno-kanalizacyjnymi. Krótszy odcinek ciągu roboczego (z kuchenką) jest ukryty za wzniesioną naprzeciwko ścianką. Przy wejściu z PRZEDPOKOJU znajduje się kąt jadalny. Pomieszczenie gospodarcze zostało przesunięte w stronę KUCHNI, co pozwoliło powiększyć ŁAZIENKĘ - bardzo ustawną mimo nieregularnego kształtu. We wnęce w głębi schowałem pralkę, w pozostałej części zaplanowałem narożną kabinę (o boku 90 cm), umywalkę i sedes.

Skomentuj:

47,5 m kw., dla 2 osób: niefunkcjonalna amfilada