49,8 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami

Red.

Dostaliśmy mieszkanie po rodzicach i przy okazji remontu chcemy je przystosować do naszych potrzeb. Przede wszystkim zastanawiamy się nad połączeniem kuchni z sąsiadującym z nią pokojem. Drugi pokój musi pozostać w niezmienionym kształcie, bo oddziela go ściana konstrukcyjna. Rozważamy też powiększenie łazienki, tak by zmieściła się w niej wanna. Prosimy o radę, jak się z tym uporać. Bartek z Wrocławia

Dwupokojowe, 49,8 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 49,8 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: większa łazienka

Wioletta Sawczuk

W nowej zabudowie od strony KUCHNI proponuję umieścić lodówkę i pojemne szafki (można tu też zainstalować piekarnik), natomiast od strony PRZEDPOKOJU - pojemną szafę ubraniową. Do zabudowy przylega szafka na sprzęt RTV.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Otwarta część dzienna dzieli się na trzy aneksy: kuchenny, jadalny i wypoczynkowy. W KUCHNI zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery L, a w sąsiadującej z nią minijadalni - prostokątny stół. Resztę strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z kanapą i fotelem; przy ścianie SYPIALNI można ustawić na przykład nowoczesną meblościankę albo regały na książki. SYPIALNIA jest wyposażona w dużą szafę oraz usytuowane centralnie łóżko ze schowkami za zagłówkiem.

W powiększonej ŁAZIENCE bez problemu mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty: wymarzona wanna, podwieszony sedes oraz spora umywalka osadzona na długim blacie. Pod blatem ukryłam pralkę standardowej wielkości (60 x 60 cm). Ze względu na niezbyt szeroki PRZEDPOKÓJ w wejściu do ŁAZIENKI proponuję zamontować drzwi przesuwane, które po otwarciu chowają się w ścianie.

Rozwiązanie 2: zacisznie

Anna Malesińska

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować wygodną prostokątną wannę, podwieszony sedes i nablatową umywalkę. Pralka (60 x 60 cm) została przeniesiona do otwartej KUCHNI - w ciągu roboczym w kształcie litery L bez problemu znajdzie się na nią miejsce. Urządzenie to ustawiłam w dłuższym odcinku kuchennej zabudowy, w pobliżu zlewozmywaka; w krótszym jest natomiast lodówka oraz płyta grzejna/kuchenka.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Aneksy wypoczynkowy i jadalny zaprojektowałam wzdłuż krótszej ściany z oknem. Bliżej KUCHNI stoi stół, przy którym może usiąść co najmniej sześć osób. W kącie wypoczynkowym jest wygodna narożna kanapa połączona z szezlongiem oraz stolik kawowy. Przy wnęce z szafą proponuję umieścić zrobioną na zamówienie szafkę RTV.

Skomentuj:

49,8 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami