60,9 m kw., dla 4 osób: brakuje jednej sypialni

Red.

Trzy pokoje, a nas niedługo będzie czworo - urodzi się drugie dziecko, w związku z czym będzie nam brakowało jednego pokoju. Czy w naszym mieszkaniu da się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? Przeznaczylibyśmy je na naszą sypialnię, a dwa mniejsze pokoje zajęłyby dzieci. Przypuszczamy, że taką zmianę można by przeprowadzić kosztem części dziennej. Jak ją wtedy urządzić? Gdzie postawić stół? Magda z Zielonej Góry

Trzypokojowe, 60,9 m kw., dla 4 osób
Trzypokojowe, 60,9 m kw., dla 4 osób
Rozwiązanie 1: w miejscu kuchni

Wioletta Sawczuk

SYPIALNIA rodziców została urządzona na podeście, pod którym można poprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną do przesuniętej KUCHNI. Pod łóżkiem warto zbudować praktyczne schowki-szuflady. Ponieważ w nowej sypialni nie ma okna, ściankę oddzielającą ją od kuchni warto zbudować z przepuszczających światło luksferów. Pomieszczenie zamykają suwane drzwi chowane w ścianie.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Część z płytą grzejną jest znacznie szersza, tak by blat mógł jednocześnie pełnić funkcję stołu. Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w narożną kanapę, stolik kawowy i szafkę/zabudowę na sprzęt RTV.

W ŁAZIENCE bez problemu mieści się wygodna prostokątna wanna, oddzielona od niej ścianką standardowa pralka, sedes oraz dwie umywalki osadzone na długim blacie. W PRZEDPOKOJU zaplanowałam dwie spore szafy wnękowe (nieco mniejsze są też w pokojach dzieci).

Rozwiązanie 2: w głębi pokoju

Anna Malesińska

Nowa SYPIALNIA jest zamykana przesuwanymi drzwiami chowanymi w ścianie. Są bardzo szerokie, co pozwala swobodnie otworzyć pomieszczenie bez okna na część dzienną, wpuszczając do niego powietrze. Proponuję zamontować drzwi z matowego szkła, które ogranicza widoczność, ale przepuszcza światło.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Aneks kuchenny z funkcjonalną zabudową w kształcie litery L powstał w przeznaczonym na niego miejscu (obok łazienki). Jego umowną granicę wyznacza duży prostokątny stół. Płytki ceramiczne można położyć tylko przy szafkach, gdzie podłoga jest najbardziej narażona na zniszczenie.

POKOJE DZIECIĘCE zostały wyposażone w podobne sprzęty. Ściana między nimi jest tak uformowana, by po obu stronach powstały wnęki na szafy. Szafa zmieściła się także w PRZEDPOKOJU.

Skomentuj:

60,9 m kw., dla 4 osób: brakuje jednej sypialni