Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

39,5 m kw., dla 1 osoby: modernizacja kawalerki

Red.

Mam jednopokojowe mieszkanie, które planuję przebudować. Między innymi chciałabym wydzielić w nim dodatkowe pomieszczenie przeznaczone na sypialnię. Zastanawiam się również, jak i gdzie urządzić wtedy otwartą kuchnię oraz kącik jadalny - bardzo lubię gotować i przyjmować gości, te dwa aneksy są więc dla mnie ważne. Czy da się to wszystko zrobić w niespełna 40-metrowym wnętrzu? Marta z Białegostoku

Rozwiązanie 1: ze stołem przy kuchni

Justyna Burdow-Gołoś

Ciąg roboczy w KUCHNI ma kształt litery L. Jego krótszy odcinek styka się z wnękową zabudową w kącie jadalnym, a ta z kolei - z zabudową w kącie wypoczynkowym, przeznaczoną między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny. Zlikwidowałam jedną z wnęk przesłaniających kuchnię; w pozostawionej (większej) proponuję umieścić lodówkę i szafkę.

ŁAZIENKA została nieznacznie zmniejszona (jej kosztem powstały wnęki na szafkę-kredens od strony kuchni). Pomieszczenie jest wyposażone w prostokątną wannę ze ściętym bokiem (150 x 80 cm), sedes i umywalkę. W rogu przy drzwiach zmieściła się płytka pralka (o głębokości 45 cm).

W SYPIALNI stoi duże łóżko, regaliki i komoda (można ją zastąpić toaletką). Pokój jest zamykany przesuwanymi drzwiami chowanymi w ścianie, które po otwarciu nie zabierają miejsca. Dodatkowym miejscem do spania dla ewentualnych gości może być rozkładana kanapa w kącie wypoczynkowym.

Rozwiązanie 2: z małą jadalnią

Krzysztof Radzanowski

Kąt jadalny z prostokątnym stołem jest oddzielony od aneksu wypoczynkowego ścianką. Przy niej stoją szafki pełniące funkcję kredensu; po drugiej stronie można umieścić szafkę RTV (telewizor będzie dobrze widoczny z usytuowanej naprzeciwko kanapy).

W szerokim wejściu do SYPIALNI proponuję zamontować dwuczęściowe suwane drzwi ze szkła (zamknięte nie zmniejszą optycznie przestrzeni, po otwarciu wpuszczą powietrze do pomieszczenia bez okna). Po obu stronach drzwi stoją wąskie regały.

Aneks kuchenny jest niewielki, ale wygodny. Zaplanowałem w nim ciąg roboczy w kształcie litery L oraz barek pełniący funkcję stolika śniadaniowego. W ŁAZIENCE, zmniejszonej na korzyść KUCHNI, mieści się wydzielona ścianką spora kabina prysznicowa (90 x 70 cm), sedes, umywalka oraz płytka pralka.

    Więcej o:

Skomentuj:

39,5 m kw., dla 1 osoby: modernizacja kawalerki