Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

28,7 m kw., dla 1 osoby: przebudowa kawalerki

Red.

Rozkład mojego jednopokojowego mieszkania pozostawia wiele do życzenia, chciałabym więc zmienić układ wnętrz. Najbardziej przeszkadza mi to, że do łazienki wchodzi się przez kuchnię. Nie mam jednak pomysłu, jak przebudować kawalerkę, by uniknąć tej niedogodności. Niefunkcjonalny jest także przedpokój, który składa się z dwóch części. Gdzie znaleźć miejsce na garderobę albo przynajmniej na sporą szafę? Joanna z Rzeszowa

Rozwiązanie 1: z osobną minisypialnią

Justyna Burdow-Gołoś

SYPIALNIA jest malutka - mieści się w niej tylko łóżko i szafka nocna. Ponieważ w pomieszczeniu nie ma okna, dobrze byłoby jak najczęściej pozostawiać niezamknięte drzwi. Dlatego proponuję zamontować przesuwane, które po otwarciu nie będą przeszkadzały m.in. w korzystaniu z lodówki. Wydzielenie osobnej sypialni daje większą swobodę w aranżacji kąta wypoczynkowego - stojąca tu kanapa nie musi być rozkładana.

Aneks kuchenny znajduje się na tyle blisko pionów wodno-kanalizacyjnych, że nie powinno być problemu z poprowadzeniem instalacji (w razie potrzeby można rozważyć zbudowanie w tej części wnętrza podestu, w którym zostaną ukryte wszelkie podłączenia). Zabudowa KUCHNIA składa się z jednego długiego ciągu roboczego. Naprzeciw niego, przy ściance oddzielającej kuchnię od kąta wypoczynkowego, zmieścił się kąt jadalny z prostokątnym stołem. Po drugiej stronie ścianki stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Niewielki PRZEDPOKÓJ ma taki sam kształt jak na planie wyjściowym - ze względu na układ ścian nie da się go przebudować. Zaplanowałam w nim dwie niewielkie szafy - płytką i głęboką; większa szafa ubraniowa znajduje się w przestrzeni dziennej. W ŁAZIENCE jest narożna kabina prysznicowa (długość boków 90 cm), umywalka, podwieszony sedes i otwierana od góry wąska pralka.

Rozwiązanie 2: przestronnie

Krzysztof Radzanowski

KUCHNIA jest trochę przestronniejsza niż znajdująca się tu przedtem łazienka. Funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery U przesłaniają tylko krótkie ścianki po obu stronach wejścia. W sąsiedztwie (przy ścianie, w której chowają się przesuwane drzwi między PRZEDPOKOJEM a pokojem) znajduje się kącik jadalny.

Kąt wypoczynkowy zaplanowałem w głębi pokoju. Stojąca tu rozkładana kanapa to jednocześnie miejsce do spania (szafki obok zastąpią szafki nocne). Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny usytuowałem przy nowo postawionej ściance. Ścianę naprzeciwko kanapy proponuję w całości zabudować pojemną szafą ubraniową oraz regałami.

Pralka została przeniesiona do zabudowy w przedpokoju, w ŁAZIENCE jest więc teraz więcej miejsca - oprócz umywalki i podwieszonego sedesu zmieściła się tu wygodna prostokątna wanna (150 x 70 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

28,7 m kw., dla 1 osoby: przebudowa kawalerki